Haber

ABD, Antakya’da 100 yataklı acil hastane inşaatını tamamladı

ABD Savunma Bakanlığı’nın Türkiye’de meydana gelen deprem felaketlerinin ardından depremzedelere destek olma taahhüdünün bir parçası olarak Antakya’da 100 yataklı bir acil durum hastanesi kuruldu.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden verilen bilgiye göre sahra hastanesi, ABD Avrupa Deniz Kuvvetleri, ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) ve 633. (SİS).

Sahra hastanesinin acil servisinde acil servise ek olarak iki ameliyathane ve bir ağır bakım ünitesi bulunmaktadır.

Hastanenin acil bakım ünitesi ve ağır bakım ünitesi de çocuk bakım kapasitesine sahip.

Bir hafta içinde tamamlanması beklenen ancak 5 gün içinde delegasyonu tamamlanan hastanenin Türk makamları için resmi açılışı yarın yapılacak.

ABD Deniz Piyadeleri’nden Tuğgeneral Andrew Priddy, “Sahra hastanesi talebini alır almaz işe başlayan ekibimiz, hastanenin inşaat ve kurulumunu bir hafta gibi kısa bir sürede tamamladı. Sahra hastanesi de bir başka örnek. Türk müttefiklerimize yardım etme taahhüdümüzün. Ekibimle gurur duyamam.” sözlerini kullandı.

MIST ekip liderlerinden Üsteğmen Rylie Zuelch, “Türk halkına yardım edebilmek inanılmaz bir onur. Bu kadar iyi karşılanmanız ve insanların size nezaketle davranması gururunuzu okşuyor. ilham verici bir deneyim, çok şey öğrendim. Yardımcı olabildiğime sevindim.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu