Haber

Ahmet Kaya: Erdoğan gelecek diye tüm afişlerimizi kaldırdılar, siz kararınızı verin

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon ziyareti öncesi Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Millet İttifakı afişlerini kaldırmasına tepki gösterdi.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre Kaya, “Yaklaşık bir aydır Trabzon’da her yer AKP pankartı ve afişleriyle doldu. İnanın kendi afişlerimizi asacak yer bulamadık” dedi. Bütün pankartlarımızı, afişlerimizi Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’a gelecek diye yırttılar. Hiçbiri hiçbir yerde değil. Köprüye bakın; AKP afişleriyle dolu. Üst geçitler, köprüler, her yer.

Afişlerin kaldırılmasını terbiyesizlik ve vicdansızlık olarak nitelendiren Kaya, “Bizim bir afişimize dahi tahammül edemiyorlar. Böyle bir şey olamaz! Böyle bir terbiyesizlik, şerefsizlik, kalitesizlik olamaz. Bu ülkeyi, hatta bu devleti kuran siyasi partiyi bile.”

‘AYNI ŞEYİ YAPMALI MIYIZ?’

Vali, emniyet müdürü ve belediye başkanına davette bulunan Ahmet Kaya, şunları söyledi:

Yazık, böyle siyaset olmaz, böyle çirkinlik olmaz. Ey AKP’liler bunu kimin yaptığını biliyoruz! , sorumlusu sizsiniz buradan Trabzon Valisine sesleniyorum sayın Vali Bey Emniyet Müdürüne sesleniyorum Yazık bu afişlerin nerede olduğunu kim sökmüş bulunun bir de lütfen bulunun. taktırsınlar şimdi senin yaptığının aynısını mı yapalım yoksa gidip oradaki afişleri kaldıralım mı bu vicdanlı ve ahlaklı bir insana yakışır mı?”

‘BİZİ SİYASETİN KİRLİ ALANINA ÇEKMEYE ÇALIŞMAYIN’

“Ey AKP’li yetkililer siz kararınızı verin. Size yakışanı yapın. 21 yıldır iktidarsınız ama bu yaptığınız hiç yakışmıyor, hiç doğru değil. İktidar partisi olarak hakkınız var. Büyükşehir belediyesinin sorumluluğu sizde, tüm makam ve koltuklarda isimleri siz atadınız. O pankartlara sahip çıkmak görevdir.” ve iktidar partisi, İçişleri Bakanı, Vali, Emniyet Müdürü. Bakın bir tane pankartımız yok, yazık. Böyle bir siyaset yapılmaz, herkes aklını başına toplamalı. Bizi bu siyasetin kirli alanına çekmeye çalışmayın, o alana girmeyeceğiz. Sorunsuz yürüyüşümüze sonuna kadar devam edeceğiz ama sizler de iyilikler yapmalısınız. Böyle küçük işlere başvurmayın, ayıptır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu