Haber

AK Parti Samsun’un 17 ilçesinde belediye başkan adaylarını açıkladı

AK Parti’nin 31 Mart’ta yapılacak Yerel Yönetimler Genel Seçimi için Samsun’un 17 ilçesindeki belediye başkan adayları belli oldu.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda düzenlenen Cumhur İttifakı Aday Tanıtma Toplantısı’nda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, bu ülkeye hizmet eden herkese şükran borçlu olduklarını söyledi.

AK Partililerin büyük bir aile olduğunu belirten Yılmaz, “Bizler, çocuklarımız daha rahat, daha keyifli, daha yüksek standartlarda yaşayabilsinler diye hizmete gönül vermiş, ömrünü bu ülkeye ve bu davaya adamış insanlarız. Bu ülkenin geleceğindeki hayat.Aday seçim sürecinde birçok belediyeye “Lider değiştirme kararı verildi, o arkadaşlarımın yaptıklarına şükran ve takdirlerimi sunuyorum. Yerlerine gelecek yeni belediye başkanlarımız bayrağı kaldıkları yerden alıp adım adım yollarına devam edecekler.” dedi.

Siyasette ve aday belirleme sürecinde mutlaka rekabet olduğuna dikkat çeken Yılmaz, şöyle devam etti:

“Adaylık sürecinde insanlar birbirinin önüne geçmeye çalışıyor. Burada tatlı rekabetler, mücadeleler oluyor. Bu siyasetin doğasında var ama yeni adaylar belirlenip seçim süreci başladıktan sonra barış süreci başlıyor. , huzur ve iyilik başlıyor. Bundan sonra tüm kardeşlerimin iyilik ve kardeşlik içinde olmasını temenni ediyorum.” Bunu huzurla kucaklamanızı rica ediyorum. Belediye başkanlığı görevini sürdüremeyen kardeşlerimizden bunun kendileri için kesinlikle hayırlı bir şey olduğunu düşünmelerini rica ediyorum. Büyük başarı hikayemizi, başarımızı, seçimi kazanmanın mutluluğunu coşkuyla yaşamanızı 1 Nisan’da sizleri Allah’a emanet ediyorum. “

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti ile birlikte Türkiye’de yeni bir belediyecilik anlayışının ortaya çıktığını söyledi.

Türkiye’de artık gündelik sorunların konuşulmadığını, daha ileri hedeflerin konuşulduğunu belirten Karaaslan, şöyle konuştu:

“Biz muhalefete karşı değiliz. Biz muhalefetin de bu ülke için değerli olduğuna inanıyoruz. Çünkü muhalefet demokrasinin vazgeçilmezidir ama şunu da biliyoruz. Biz muhalefetin mecburiyet siyasetine karşıyız. Biz beceriksizliğe karşıyız. Proje üretmeden, yatırım yapmadan, yeni bir şey söylemeden kamuoyuna karşıyız. Tekrar gitmek isteyenlere karşıyız. Bazı il ve ilçeleri çocuk oyuncağı olarak görenlere karşıyız. Bu yeniliklerin mukayese edilmesi ve vatandaşlarımıza tanıtılması için her türlü çabayı gösteriyoruz. İnanıyorum ki Samsun’da 17 ilçede Cumhur İttifakımızla birlikte MHP’de çok değerli yola karşı çıkıyoruz. “Arkadaşlarımızla birlikte yeni bir yola çıkıyoruz.” ve AK Partimizdeki çok değerli meslektaşlarımız.”

AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan da konuşma yaptı.

Cumhur İttifakı’nın adayları Atakum’da Özlem Maraş, Ayvacık’ta Hüseyin Keskin, Bafra’da Hamit Kılıç, Canik’te İbrahim Sandıkçı, Çarşamba’da Ender Gür, Havza’da Murat İkiz, İlkadım’da İhsan Kurnaz, Kavak’ta İbrahim Sarıcaoğlu. Ladik’te görev yaparken hayatını kaybeden eski Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel’in eşi Gürkan Özel, Tekkeköy’de Mustafa Candal, Terme’de Şenol Kul, Vezirköprü’de Murat Gül, Yakakent’te Hüseyin Kıyma, Alaçam’da AK Parti. Asarcık’ta AK Parti’nin desteklediği MHP adayı Ramazan Özdemir, AK Parti’nin desteklediği MHP adayı Şerif Kılağuz ve Salıpazarı’nda AK Parti’nin desteklediği MHP adayı Osman Yüksel.

Toplantıya Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Kurulu Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Ersan Aksu, eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve partililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu