Haber

AK Parti’nin İzmir adayı Hamza Dağ, Ankara adayı ise Turgut Altınok oldu.

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayının açıklanacağı tanıtım toplantısı başladı.

ATO Kongre Merkezi’nde yapılacak toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17’si büyükşehir olmak üzere 48 belediye başkan adayını daha açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, adayları illere göre alfabetik sıraya göre sahneye çağırdı. Programda ilk kez çalınacak şarkılara da yer verildi. Bu kapsamda “Ankara Ankara canım başkentim” dizelerinin yer aldığı başkente özel bir şarkı hazırlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa AK Parti MYK ve MKYK üyeleri, bazı kabine üyeleri, milletvekilleri ile AK Parti ve MHP İl Başkanları katıldı. Erdoğan kürsüye gelerek konuşmasına başladı ve adaylara başarılar diledi.

Erdoğan’ın açıkladığı isimler şöyle:

? Ankara: Turgut Altınok

?İzmir: Hamza Dağı

?Adana:Fatih Mehmet Kocaispir

?Adıyaman:Ziya Polat

?Afyonkarahisar: Hüseyin Ceylan Uluçay

?Ağrı: Mehmet Salih Aydın

?Aksaray: Cihan Dinçer

?Amasya:Mehmet Uyanık

?Antalya:Hakan Tütüncü

?Ardahan:Yunus Baydar

?Batman:Adil Sebati Ceylan

?Bayburt: Mete Memiş

?Bilecik:Mustafa Yaman

?Bolu: Muhammed Emin Demirkol

?Burdur:Mehmet Şimşek

? Çorum: Halil İbrahim Aşgın

?Diyarbakır: Mehmet Halis Bilden

?Antep: Fatma Şahin

?Gümüşhane: Ercan Çimen

? Hakkari: İsmet Ölmez

?Hatay: Mehmet Öntürk

?Iğdır:Dava Öcal

? Maraş: Fırat Görgel

?Karabük:Özkan Çetinkaya

?Karaman:Mevlüt Akgün

?Kayseri:Memduh Büyükkılıç

?Kırıkkale:Mehmet Saygılı

? Kırşehir: Osman Arslan

?Kilis: Reşit Polat

? Konya: Uğur İbrahim Altay

? Kütahya: Kamil Saraçoğlu

? Malatya: Sami Er

? mardin: Abdullah Erin

? Muş: Feyat Asya

?Nevşehir: Mehmet Savran

? Niğde: Emrah Özdemir

? sakarya: Yusuf Alemdar

? Siirt: Ekrem Olgaç

? Sivas’ta: Hilmi Bilgin

? Urfa: Zeynel Abidin Beyazgül

? Şırnak: Mehmet Yarka

? Tekirdağ: Cüneyt Yüksel

?Trabzon: Ahmet Metin Genç

? Dersim: Erkan Eroğlu

? Hizmetkar: Mehmet Çakın

? kamyonet: Abdulahat Arvas

? Yozgat: Celal Köse

? Zonguldak:Ömer Selim Alan

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

7 İLİMİZ HARİÇ TÜM BÜYÜKŞEHİR VE İL BELEDİYE ADAYLARIMIZI DUYURURUZ: Aziz milletim, sevgili Ankaralılar, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 81 ildeki teşkilat mensuplarımıza selamlarımı iletiyorum. Her birinize teşekkür ediyorum. Amacımız AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın elindeki belediyeleri ezici çoğunlukla kazanmak ve muhalefetin elindeki şehirlerimize gerçek belediyeciliği kazandırmaktır. Sevgiyle çalışarak, sandıkta bize verilen her oyunun bedelini hissederek farkımızı ortaya koyacağız. Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP’nin adaylarını destekleyeceğimiz 7 il dışındaki tüm büyükşehir ve il belediye başkan adaylarımızı açıklıyoruz.

20 ŞUBAT’A KADAR…: Cumartesi gününden itibaren İstanbul’dan başlayarak ilçe adaylarımızı tanıtacağız. Kendini şehirlere adayacak adaylarla seçimlere hazırlanıyoruz. Seçim beyanımızı 30 Ocak’ta vereceğiz. Aday listelerinin en geç 20 Şubat’a kadar teslim edilmesi gerekiyor. Amacımız bu tarihe kadar adaylarımızı belirleyip seçim kampanyamızı yürütmek.

BÜYÜKLÜĞÜMÜZÜ KANITLADIĞIMIZ YERDE İLK YERDE GÜÇLÜ OLMALIYIZ: İstanbul’da 30 yıl önce başladığımız belediyelerle hizmet yolculuğunu 2024’te de zirveye taşımak istiyoruz. Olgunluğumuzu ilk kanıtladığımız yeri güçlü tutmalıyız. Belediyelerimizi Türk Asrına yakışır seviyeye getirmeliyiz. Kararlılıkla çalışıp farkımızı ortaya koyacağız. Halkımıza hiçbir şey vermedikleri halde ideolojik körlüğün arkasına saklanıp koltuklarını koruma kaygısı taşıyanlardan olmayacağız. Gece gündüz çalışarak milletin gönlüne girenlerden olduk. Bir insan siyaset yoluyla geldiği noktaya bakmıyorsa AK Parti onun için doğru kapı değildir. 31 Mart’ta da şehirlerimize katkı sağlamayı, milletimize hizmet etmeyi arzuluyoruz.

TERÖRİST YARATMAYA ÇALIŞTILAR: Ülke olarak ağır sınavlardan geçiyoruz. Bir yandan kaos ve ekonomik kriz yaratarak ülkemize diz çöktürmek isteyenlerin saldırıları sürüyor. FETÖ’nün 17-25 Aralık komplosu ve 15 Temmuz darbe girişimiyle ülkeyi ele geçirmek istediler. İnsanlara çarptığında bedelini onlara ödetmek istediler. Güvenlik güçlerimiz onları kazdıkları çukurlara gömdüğünde bunun bedelini ülkemize ödetmek istediler. Bu maskeyi düşürdüklerinde bunun bedelini ülkemize ödetmeye çalıştılar. Yetiştirdikleri teröristleri terör örgütü kurmaya çalıştılar. Sınırda askerlere yönelik alçak saldırılar da dahil olmak üzere başımıza gelenler bu tablodan bağımsız değil. Her alanda yeni engellerle karşılaşıyoruz. Bizi korkutabileceklerini, yıldırabileceklerini, emperyalist emellerine uymaya ikna edebileceklerini sanıyorlar ama ne Türk milletini tanıyorlar, ne de bizi çocuk olarak tanıyorlar.

Maalesef CHP Emperyalistlerin Ovalayan Kafasını Kullandı: Bizi asla geri adım attırmayacaklar. Bizi amacımızdan alıkoyamayacaklar. Bizi teslim alamayacaklar. Türkiye’nin hizaya getirilemeyecek bir ülke olduğunu öğrenecekler. Bunu 85 milyon olarak hep birlikte başaracağız. Bir tarafta emperyalistler varken, diğer tarafta beşinci kol unsurları var. Kıskançlıklarından dolayı emperyalistlere hizmet ediyorlar. Esen rüzgara göre yön değiştiren, çizgisi olmayan hırslı insanlarla karşı karşıyayız. Ne yazık ki ülkemizin ikinci büyük partisi CHP emperyalistlerin koçbaşı haline gelmiştir. Bölücü örgütün kontrolünden çıkamayan DEM’cilerle işbirliği ise bu kirli oyunun son sahnesidir. İşbirliği gizlice devam etti. Yeterince batırdılar artık.

ÖZGÜR EFENDİ’Yİ VELİDEN KURTARACAĞIZ VE SERBEST BIRAKACAĞIZ: Mayıs seçimlerindeki yenilginin yükünü, birkaç ay öncesine kadar uğruna gözyaşı döktüğü Kemal Bey’e yükleten Özgür Efendi, vasiyetini ve ipini terör örgütü temsilcilerine teslim etti. Özgür Efendi, kongre kürsüsünden teröristlere selam göndererek, bölücülerle işbirliği yaparak Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu partinin tabutuna son çiviyi çaktı. Bu iki parti, vatanın ve milletin aleyhine olan her şeye karşı birlikte hareket eder, kendi çıkarlarına olan her şeye birlikte karşı çıkarlar. Son aylarda giderek sıklaşan 28 Şubat gibi provokasyonlar da aynı oyunun parçası. Ülkenin bekasını, milletin geleceğini hiçe sayarak içinde yer aldıkları bu kirli senaryolar eski Türkiye’de muhtemelen işe yaradı ama artık bıktık. 31 Mart’ta sadece şehirlerimizi gerçek belediyecilikle buluşturmakla kalmayacak, aynı zamanda Özgür Efendi’yi vesayetten kurtarıp özgürleştireceğiz. 85 milyonluk sözümüz var. Herkesi tek millet olarak kucaklayacağız ve kimsenin yabancılaşmasına izin vermeyeceğiz. Tek bayrak diyerek bağımsızlığımıza sahip çıkacağız. Mecliste birileri grup başkan yardımcım Leyla Hanım’a bayrağımıza saldırdığına dair kaba açıklamalarda bulundu. Hiçbir AK Partili bayrağımıza kağıttan modül, paçavra diyemez. Bu sizin yeteneğinizde ve ortağı olduğunuz tarafın yeteneğindedir. AK Parti, bayrakları bayrak yapanın üzerlerindeki kan olduğunu, uğruna ölen varsa o toprakların vatan olduğunu söyleyen partidir. Bu yüzden kime ne söylediğinizi tam olarak bileceksiniz. Dokunulmazlığa sığınarak AK Parti’ye saldıramazsınız. Bu kutlu topraklarda kimsenin ameliyat yapmasına izin vermeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet ayakta kalmasını sağlayacağız. Bir an bile denemekten vazgeçmeyeceğiz. Bu güveni daha güçlü bir şekilde yerine getireceğiz. Bu yüzden çok çalışacağız.

SANDIKLARI PATLATARAK SANDIKLARDAN ÇIKACAĞIZ: Milletimizin terazisinde 17 kez durduk. Geleceğe yönelik projelerimizi, hedeflerimizi ve yol haritamızı paylaştık. Seçimden seçime milleti ananlarla aynı tarafta değildik. Seçim dönemleri bizim için milletimizle bağlarımızı güçlendirdiğimiz özel zamanlardır. Adaylarımız kapı kapı dolaşıp el sıkışacaklar. 31 Mart’a kadar devam edeceğiz ve sandıkları patlatarak sandıklardan çıkacağız. Kimseyi ayırmadan toplumumuzun her kesimini kucakladık. Siyaseti sadece eylem ve vizyonla konuşmaktan ibaret görenlere karşı çıktık. Şimdi 18’inci kez milletimizin karşısına çıkmaya hazırlanıyoruz. Biz AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak 31 Mart seçimlerine böyle hazırlanıyoruz. Bütün çalışmalarımızı milletimizle istişarede yürütüyoruz. Milletimiz neyi uygun görüyorsa onu yapma derdindeyiz. Seçimler sandıktan önce sahada kazanılır. Sahada kazanmanın yolu önce seçimi gönüllerde kazanmaktır. 17 seçimin tamamını bu şekilde kazandık. Sandık sadece fetihlerimizin kaydı haline geldi. En çok biz çalıştık, en çok çabayı gösterdik. Biz vatandaşa oy olmazsa hizmet olmaz diyen kaba insanlardan değildik. Kibirlenmemize, övünmemize izin vermedik. Kibir bize yakışmaz. Biz alçakgönüllü insanlarız. Şehirlerimize döndüğümüz andan itibaren 73 gün boyunca durmadan, dinlenmeden koşacaksınız. Kimseyi ötekileştirmeyecek, dışlamayacaksınız. CHP zihniyeti gibi değil, vatandaşın oyu peşin alınmayacak. Hiç kimse bir başkası için oy birliğiyle oy kullanmak zorunda değildir. Partimizin adayları için nasıl çalışıyorsak, MHP adaylarına destek vereceğimiz Manisa, Mersin, Bartın, Erzincan, Kars, Kırklareli ve Osmaniye’de de aynı şevk ve kararlılıkla çalışacağız. Cumhur İttifakında ayrımcılık olmayacak.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu