Yaşam

Angelina Jolie: Dünya liderleri bu suçun ortağı…

Jolie, “Onun her iki tarafa da ateşkes dayatmasını engelleyen dünya liderleri suçların suç ortağıydı.”diye ifade etti.

Ünlü sanatçı Angelina Jolie, saldırı sonrası mülteci kampının görüntülerini kişisel Instagram hesabından paylaşarak, şunları söyledi: “Bu, kaçacak hiçbir yeri olmayan, kapana kısılmış bir topluluğa yönelik kasıtlı bir saldırıdır.”sözlerini kullandı.

“TAMAMEN CEZALANDIRILIYORLAR”

Angelina Jolie, Gazze’nin 20 yıldır açık bir hapishane olduğunu, bugün ise hızla toplu mezara dönüştüğünün altını çizdi. “Dünya izliyor ve birçok devletin aktif desteğiyle, milyonlarca Filistinli sivil toplu olarak cezalandırılıyor ve uluslararası hukuka aykırı olarak gıda, ilaç ve insani yardımdan mahrum bırakılırken insanlıktan çıkarılıyor.”değerlendirmesini yaptı.

Jolie tarafları ateşkese davet etti. “Dünya liderleri, insani ateşkes talebini reddederek ve BM Güvenlik Konseyi’nin her iki tarafa da ateşkes dayatmasını engelleyerek bu suçlara ortak oluyor.”Şu ifadelere yer verdi.

KAMPA SALDIRILAR

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail savaş uçaklarının dün Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’na saldırdığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, saldırıda ilk tahminlere göre 100 kişinin hayatını kaybettiği, kamptaki sivil yerleşim yerlerinden 6 Blok Mahalle’nin tamamen yok edildiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu