Haber

Avcılar Belediyesi Uluslararası Yaşanabilir Topluluklar Ödülleri’nde 2. Oldu

Avcılar 75’ten fazla ülke ve yaklaşık 100 bin şehrin katılımıyla Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen Belediye, bu yıl Malta’da düzenlenen ‘Uluslararası Yaşanabilir Topluluklar Ödülleri’nde 2.’lik ödülüne layık görüldü. Birleşik Arap Emirlikleri’nden Abu Dhabi birinciliği alırken, EskişehirBelediye üçüncü oldu.

Avcılar1997 yılında başlatılan ve yerel yönetimlerde en iyi uluslararası uygulamalara odaklanan Belediye, dünyanın tek ödüllü yarışması ‘Uluslararası Yaşanabilir Topluluklar Ödülleri’nde büyük bir başarıya imza atarak 2. oldu.

AvcılarBelediye Başkanı Turan Hançerli ödülle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Depremle karşı karşıya olan kentimizin öncelikli sorunu olan kentsel dönüşümden, iklim krizine, çevreye, kültüre, eğitime, sanata, spora, yaşam kalitesini yükseltmek ve daha yaşanabilir bir kent yaratmak için… başta çocuklar, gençler ve kadınlar olmak üzere tüm insanımıza hizmetlerimiz ve dünyaya örnek çalışmalarımızla toplum.Ülkemiz için çaba harcıyoruz.Ülkemizi uluslararası düzeyde başarıyla temsil etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. . Hep birlikte daha güzel, daha yaşanır Avcılar inşa etmeye devam edeceğiz. Teşekkürler Avcılar. Hep birlikte daha iyiye, daha güzele!”

Yarışmada Birleşik Arap Emirlikleri’nden Abu Dabi birinci, Avcılar ikinci, Eskişehir Belediyesi üçüncü oldu.

Kaynak: ANKA / Güncel

koyulhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu