Haber

Aydınlı Sporcular Balkan Şampiyonası’nda Türkiye’yi Temsil Edecek

Geçtiğimiz gün Konya’da düzenlenen Turkcell Türkiye U16-U18 Atletizm Şampiyonası’na damgasını vuran Aydınlı sporcular, Balkan turnuvalarında Aydın’ı ve Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

Turkcell Türkiye U16-U18 Atletizm Şampiyonası Konya’nın ev sahipliğinde gerçekleşti. Yurt genelinde çok sayıda sporcunun ter döktüğü şampiyonaya Aydınlı sporcular damgasını vurdu. Şampiyonada gösterdikleri başarı ile dikkat çeken başarılı sporcular, Balkan Şampiyonası’nda Türkiye’yi ve Aydın’ı temsil etmeye hak kazandı. Turnuvada ter döken Saadet Öztürk, 100 metre branşında 12.22’lik derecesiyle Türkiye birincisi oldu. Teke tek şampiyonada 100 metre engellide Koray Uygun 13.08 ile Türkiye şampiyonu olurken, Talha Gülnihal 110 metre engellide 14.11 ile Türkiye şampiyonu oldu. 110 metre engellide Necati Akdin Türkiye ikincisi, 3 adım atlama branşında Rojda Çakmak Türkiye ikincisi ve 200 metre engellide Baturalp Bostan Türkiye üçüncüsü oldu. Alınan başarılı sonuçların ardından Aydınlı 6 sporcu Sivas’ta yapılacak olan Balkan Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Başarılı sporcuları tebrik eden Aydın Gençler ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu; “Aydın’daki genç sporcularımızın Konya’daki başarılarından gurur duyuyoruz. 2 Eylül’de Sivas’ta yapılacak olan Balkan Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. – AYDIN

haberkaracabey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu