Haber

Bakan Bak, Söğüt’ten konuştu… Geleceğe güçlü yürüyeceğiz

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) – Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, ülkesini seven, ülkesinin geleceği için yorulan ve heyecanlanan bir gençliğin var olduğunu vurgulayarak, “Bu topraklardaki insanlar asla boyun eğdirilmeyecek. Ezan duyulmayacak, bayrak inmeyecek, ülke bölünmeyecek” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr., bu yıl Hükümet Konağı önünde düzenlenen 742. Söğüt Ertuğrul Gazi Anma ve Yörük Şenliği’ni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek başlattı. Osman Aşkın Bak, şenliklere her yıl çok sayıda kişinin katıldığını hatırlattı.

Bakan Bak, “Burası çınar ağacının dikilip yeşerdiği yerdir, dirilişin merkezidir, bir imparatorluğun köklerinin başladığı yerdir” diye konuştu. Ertuğrul Gazi ve Osman Gazi ile 742 yıldır buradayız. Bunu hepimiz görüyoruz. Bu ulu çınar dünyanın her yerindedir.” “Dünyanın en değerli ülkelerinden biri. Bu topraklarda olmanın elbette bir bedeli var, bir emeği, bir ruhu var. Bu ruh burada gençlerimizle, göçebelerimizle, Türkmenlerimizle birlikte heyecanla bir araya geliyor. Bilmeyenler geçmişleri geleceğe yürüyemez” dedi.

“GÜÇLÜ TÜRKİYE sonsuza kadar ayakta kalacak”

Bakan Osman Aşkın Bak, ülkesini seven, ülkesinin geleceği için çabalayan, heyecan gösteren bir gençliğin bulunduğunu belirterek, gençlere daha çok güvenilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin en büyük gücü ve kaynağının gençlik olduğunu vurgulayan Bakan Bak, “Bildiğiniz gibi genç bir ülkeyiz. Genç bir ülke olduğumuz için gençlerimizi bu maliyetlerle süslememiz, bu maliyetleri işlememiz, bu değerleri görmemiz gerekiyor. Bakın bu değerlerle donatılmış bir gençlik, gelecekte bu bölgenin ve bu coğrafyanın yaşayacağı birçok olaya hazır olacaktır. Bu ruhu vermemiz lazım. Ülkemiz Türkiye, bu ruhla, bu coşkuyla, diriliş ruhuyla geleceğe güçlü bir şekilde yürüyecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarının bu topraklarda verdiği İstiklal Savaşıyla, önceki dirilişe karşı verdiğimiz ruhla ve 15 Temmuz’da yaşadığımız hain darbe girişimiyle bu topraklarda, bu coğrafyada bununla karşı karşıyayız. : Bu topraklardaki insanlar. Bu toprakların çocukları asla boyunduruk altında, esaret altında olmayacaklar. Ezan susmuyor, bayrak inmiyor, vatan bölünemiyor. Türkiye, büyüyen ve gelişen güçlü bir Türkiye olarak yoluna devam edecektir. Bütün bunları sağlayacak ateş, heyecan ve zirve burada, diriliş burada, Söğüt’te başladı, sonsuza kadar devam edecek. Attığı adımlarla güçlü Türkiye, gençleriyle, milletiyle birlikte sonsuza kadar ayakta kalacaktır” dedi.

Bakan Bak, Türkiye Yüzyılında hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti.

Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer ve Belediye Başkanı İsmet Sever’in katılımcılara hitap ettiği programda Jandarma Genel Komutanlığı Mehter Birliği tarafından konser verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu