Ekonomi

Bitcoin dirençle karşı karşıya, altcoinler ETF onayı için piyasa takibinde güç gösteriyor

NEW YORK – Bitcoin 38.000 dolarlık direnç seviyesini aşmaya çalışırken bazı altcoinler güç işaretleri gösterirken kripto para piyasası spekülasyonlarla dolu. Yatırımcılar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) piyasa için önemli bir katalizör görevi görebilecek Bitcoin spot Borsa Yatırım Fonu’na (ETF) yönelik beklenen onayının potansiyel etkisini yakından izliyor.

Bitcoin üç yıl sonra ilk kez ağ işlemlerini görüyor Ethereum Geride bıraktı ama 36,8 bin dolar ile 35,9 bin dolar arasındaki dar bir süreç bandında sınırlı kaldı. piyasa gözlemcileri, Bitcoin’inYukarı yönlü momentumunu koruyamazsa 34.000 dolar civarındaki destek bölgesini test edebileceğini öne sürüyor.

Buna karşılık, bazı altcoinler daha geniş piyasa belirsizliği karşısında direnç gösteriyor. XRP , SEC ile olan yasal mücadelelerinde elde ettiği olumlu sonuçların ardından daha fazla fayda elde etmeye hazırlanıyor ancak şu anda 0,75 dolar civarında dirençle karşı karşıya ve 0,6 dolardan destek buluyor. ThorChain’in yerel token’ı RUNE, ThorSwap aracılığıyla yüksek merkezi olmayan borsa (DEX) aktivitesinden yararlanıyor, yıllık en düşük seviyelerden sekiz kattan fazla yükseliyor ve şimdi 8 dolarlık direnci kırmayı hedefliyor.

Dogecoin( DOGE ) kritik takviye seviyelerinin üzerinde istikrarlı kalmayı sürdürüyor ve fiyat oluşumları potansiyel bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. Render Token (RNDR), yapay zekanın kriptoya olan ilgisini artırıyor ve yeni gelen TIA, pazara girdiğinden bu yana katlanarak büyüyor.

Bu altcoinlerin performansı, şu anda altcoinlerin toplam piyasa değerini 680 milyar dolar olarak değerlendiren 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamadaki (EMA) temel direnci aşabilirlerse daha da desteklenebilir.

Yatırımcılar ve tüccarlar, özellikle kripto alanına yeni bir kurumsal yatırım akışı çekebilecek yeni bir Bitcoin spot ETF’sinin ufukta belirmesi nedeniyle bu dinamiklerin nasıl gelişeceğini görmeye hazırlanıyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu