Haber

Bursa Osmangazi havuzları

BURSA (İGFA) – “Yüzemeyen çocuk kalmasın” sloganıyla her yaz tatilinde açtığı onlarca tesiste ücretsiz yüzme kursu veren Bursa’nın Osmangazi Belediyesi, bu yıl da binlerce çocuğa yüzme kursu veriyor . Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte 6-16 yaş arası kursiyerler Yeni Karaman, Fatih, Soğanlı ve Demirtaş havuzlarında, 4-6 yaş kursiyerler ise Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri’ndeki havuzda yüzme eğitimi alıyor.

13 Haziran’da başlayan kurslarda 3 bin 977 genç ve çocuk yüzme eğitimi alırken, 10 Eylül’de sona erecek kurslarda 8 bin çocuğun eğitim alması bekleniyor. Demirtaş Yüzme Havuzu’ndaki yüzme kursunu başarıyla tamamlayan 176 kursiyer sertifikalarını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’dan düzenlenen törenle aldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi’de her çocuk ve gence yüzme öğrenmesi için kurslar düzenlediklerini belirterek, “Osmangazi Belediyesi’nin 75 spor tesisi var ve 2009’dan bu yana 48 spor tesisi yaptık. 34 branşta 208 milli sporcu yetiştirdik. 4.759 lisanslı sporcumuz var ve 1 Olimpiyat, 3 dünya, 76 Avrupa, 73 Balkan ve 570 Türkiye şampiyonu yetiştirdik. Bu tesisler boş yere yapılmamış, tesisler aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Osmangazi Belediyemiz birinci oldu. Ertuğrul Sağlam Spor Merkezi’nde ilk tenis eğitim merkezi açıldı. İlk atletizm salonu Osmangazi Atletizm olarak hizmete açıldı. Türkiye’nin en büyük ilk atış ve tuzak tesisi de Demirtaş’ta bulunuyor. Sukaypark Tesisleri’nde uluslararası standartlardaki su kayağı pisti hizmet veriyor.” söz konusu.

Osmangazi’de yaz ve kış spor okullarının her zaman devam ettiğini anlatan Lider Dündar, “Bu tesislerden her yıl 10 bin öğrenci yararlanıyor. Bugüne kadar 350 bin çocuğumuz bu tesislerde eğitim gördü. Amatör sporda temellerimiz devam ediyor. Amatör spor kulüpleri ile çalışıyoruz. Bu kulüpleri her zaman destekliyoruz. Yaz spor okullarında 5 adet havuzumuzda hizmet vermekteyiz. Yaz okulları için Yeni Karaman, Fatih, Soğanlı, Demirtaş açıldı. Atıcı havuzumuz lisanslı sporcularımıza hizmet vermektedir. Bu süre zarfında bugüne kadar 4.000 genç ve çocuk yüzme kurslarına katıldı. Bugün bu kursları başarıyla tamamlayan 176 öğrencimize sertifikalarını veriyoruz.”

Yüzme kursunu başarıyla tamamlayan çocuklara sertifikalarını veren Önder Dündar, öğrencilerin yanı sıra aileleri ve antrenörlerini de tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu