Yaşam

Çankaya’da 23 Nisan Kutlamaları

Çankaya Belediyesi 23 Nisan’ı doyasıya kutlamaya hazırlanıyor. İlçenin dört bir yanını bayraklarla süsleyen Çankaya Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hafta boyunca konserler, etkinlikler ve bando gösterileriyle kutlayacak.

Çankaya’daki 23 Nisan kutlamalarının bu yılki merkezi 1000. Çocuk Korosu Konseri olacak. Çankaya Belediyesi Bin Çocuk Korosu, konserini Ramazan Bayramı nedeniyle 29 Nisan’da Anıtkabir’in yanı başındaki Anıtpark’ta gerçekleştirecek.

Çankaya Belediyesi, her yıl olduğu gibi Başkentlilere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için dolu dolu bir kutlama hazırladı. İlçenin dört bir yanını bayraklarla süsleyen Çankaya Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hafta boyunca konserler, etkinlikler ve bando gösterileriyle kutlayacak.

Çankaya’daki 23 Nisan kutlamalarının bu yılki merkezi 1000. Çocuk Korosu Konseri olacak. Çankaya Belediyesi Bin Çocuk Korosu, konserini bu yıl 29 Nisan’da Anıtkabir’in hemen yanında bulunan Anıtpark’ta gerçekleştirecek. 30 Nisan’da 23 Nisan Çocuk Şenliği Birlik Mahallesi İsmet İnönü Parkı’nda yapılacak.

ANİTTEPE’DE 1000 ÇOCUK KOROSU
Çankaya Belediyesi’nin klasiği olan 1000 Çocuk Korosu 23 Nisan Konseri bu yıl 29 Nisan’da Anıtkabir yanı Anıtpark’ta gerçekleşecek. Şef Murat Ömür Tuncer’in yöneteceği ve Agora Senfoni Orkestrası’nın eşlik edeceği konserde, Çankaya Belediyesi müzisyenlerinin yetiştirdiği çocuklar, “23 Nisan”, “İzmir Marşı”, “10. “Yılın Marşı” gibi eserlerin yanı sıra Zülfü Livaneli’nin “Ey Hürriyet” şarkısını da seslendirecek.

 

30 Nisan’da Birlik Mahallesi İsmet İnönü Parkı’nda gerçekleştirilecek olan 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde çocuklar tahta ayaklar, hokkabazlar, hayvan orkestrası ve balon gösterisi ile eğlenceli bir gün geçirecekler.

ÇANKAYA BANDO 23 NİSAN’DA SOKAKLARDA
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın resmi kutlaması, 23 Nisan günü saat 10:00’da Çayyolu Atapark’ta düzenlenecek tören ve bando dinletisi ile başlayacak. Bando gösterisi saat 12.00’de Kızılay Yüksel Sokak’ta, saat 14.30’da Bahçelievler 7. Sokak’ta ve 16.00’da Kuğulupark’ta Tunalı Hilmi Caddesi’nde Çankayalılarla buluşacak.

CUMHURİYETİN 100. YILINDA ÇOCUKLARIN RENK 100’Ü

Bayram kutlamaları 25 Nisan’da aynı zamanda birinci yaş gününü kutlayan Çankaya Belediyesi 23 Nisan Çocuk Lojmanları, 100’lük fotoğraf ve seramik stant açacak. Tamamı Çankayalı çocukların yaptığı fotoğraf ve seramik standının açılacağı etkinlikte miniklerin bale gösterisi, Çocuk Çello Orkestrası ve İnteraktif Dijital Oyun yer alacak. Children’s Color 100 standı 4 Mayıs’a kadar Çankayalıların beğenisine sunulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu