Haber

Dursun Özbek: Şu anda hak mahrumiyeti söz konusu değil

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, penaltıların savunması için Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nda bulunuyordu.

Dursun Özbek daha sonra kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

“Bize cevap bile vermediler”

Dursun Özbek, şunları söyledi:

“Profesyonel Futbol ve Disiplin Kurulu’na sözlü olarak savunmamızı yapmak istedik. Cevap bile vermediler. Cevap olarak sadece cezayı bildirdiler. Yönetmelik belli. Açık sözlü savunma yapılacağı tüzükte yazıyor.” talep değerlendirilebilir ve bu anlamda PFDK nezdinde sözlü savunma yapılabilir.Kabul etmeyebilirler ama en azından kabul edilir.Kendisinin yapmadığı bilgisini kulübe iletmesi gerekir ki o zaman belki savunmamızı yazılı olarak yapabiliriz.”

“Buraya geldik sözlü savunmamızı yaptık”

Başkan Dursun Özbek açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bunu bildirmeden süre geçtikten sonra cezayla birlikte sözlü savunmamızın kabul edilmediğini beyan ettiler. Son derece yanlış buluyorum. Tahkim Kurulu’ndan sözlü savunma istedik. Buraya geldik sözlü savunmamızı yaptık. Bahsettiğimiz konuların ortasında zaman zaman PFDK temsilcilerinin çok doğru kararlar almadığı yönündeki endişemizi dile getirdik.” Bildiğiniz gibi, uygun bulunmama cezaları paraya çevrilebilir. burada açıkladım. Cezamı affetmeye gelmedim. Parayı yeni yatırdım.”

“Şu anda hak mahrumiyeti cezası söz konusu değil”

Dursun Özbek, hukuk aramaya geldiğini belirtti.

“İdam edildim. Şu anda haktan mahrumiyet cezası söz değil. Ben buraya hukuk aramaya geldim. Sadece kendim için değil, kişisel olarak da bundan sonraki uygulamalarda adaletin herkes için sağlanması için. Çok anlayışlı davrandılar.” . Değerlendirmelerini yapacaklarını düşünüyorum.”

“Onu aradım vedalaştım”

Oğlu kaza geçiren Ali Koç’u aradığını söyleyen Özbek, açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Ayrıca kapıdan çıkarken bir haber aldık. Ali Koç Bey’in oğlu kayak yaparken kaza yapmış. Aradım geçmiş olsun dedim. Bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

yazihanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu