Haber

Edirne’ye gelen depremzedeler ihtiyaçlarını sosyal marketten ücretsiz olarak karşılıyor.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Edirne’deki Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen depremzedelerin tüm ihtiyaçları Mimar Sinan SporSalonda oluşturulan sosyal marketten ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Edirne Valiliği öncülüğünde, AFAD İl Müdürlüğü ile uyumlu bir şekilde yardım toplamanın devam ettiği kentte ağırlanan depremzedelerin ihtiyaçları da sosyal market aracılığıyla karşılanıyor.

Ailesiyle Hatay’dan gelen depremzede Ahmet Alak, gazetecilere yaptığı açıklamada, dayanışma ve iş birliği ile zor günlerin aşılacağını söyledi.

Alak, depremde evinin ağır hasar gördüğünü belirterek, “Depremden sonra sokağa fırladık. Yaşlı annem ve eşim içeride kaldı, hemen çıkardık. Şimdi Edirne’ye geldik, geldik. Burada bir otele yerleştiriliyor ve tüm ihtiyaçlarımız karşılanıyor.” söz konusu.

Bir diğer afetzede Adıyamanlı Serdar Bozemir ise depremin kentte büyük yıkıma yol açtığını belirtti.

Edirne halkının kendilerine yardım ettiğini ifade eden Bozemir, “Sosyete pazarından her türlü giyecek ve yemek ihtiyacımız karşılandı. Güler yüzle karşılandık, sağ olsunlar, manevi takviye sağlıyorlar.” dedi.

KEFEK Lideri Aksal depremzedelerle bir araya geldi

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Kurulu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal da Edirne’ye gelen depremzedeleri ziyaret etti.

Afetzedelere geçmiş olsun dileklerini ileten Aksal, devletin tüm imkanlarıyla seferber olduğunu söyledi.

Keşan’dan 50 yardım TIR’ı gönderildi

Keşan’a gelen depremzede ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için Keşan Belediyesi tarafından kampanya başlatıldı.

Afetzedelerin ailelerine yaptığı ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Irmak Gergin, ilçede 500 depremzedenin ağırlandığını bildirdi.

Keşan halkının depremin olduğu ilk günden itibaren yardım kampanyası için dayanışma örneği gösterdiğini vurgulayan Gergin, “Bölgeye çeşitli malzemelerden oluşan 50’ye yakın yardım TIR’ı sevk edildi. depremden etkilenen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz.Yaralarımızı sevgiyle birlikte saracağız.” söz konusu.

Gergin, depremzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulan Sosyal Paylaşım Mağazası için destek beklediklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu