Haber

Erdoğan detayları vergisiz telefonda anlatacak! Gözler alınacak kritik kararlarda…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Rusya’ya giderek Soçi’de Putin’le görüşecek. Tüm dünyanın takip ettiği toplantıda Tahıl Koridoru için değerli kararların alınması bekleniyor. Bu nedenle yarın Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak.

Soçi zirvesinin ardından yapılacak Kabine toplantısında Soçi’de alınan kararların masaya gelmesi bekleniyor. Ayrıca yurt içi ve yurt dışı gelişmelerle birlikte ekonomik unsurların da ele alınması bekleniyor. Toplantıda Ankara-Moskova ilişkilerine ilişkin alınan kararlarda Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmelerin yanı sıra Tahıl Koridoru da değerlendirilecek.

CEVDET YILMAZ VE MEHMET ŞİMŞEK SUNUCU OLACAK

Ekonomik tarafta ise gözler Orta Vadeli Program’da olacak. Ekonominin 3 yıllık yol haritasının belirleneceği programın hazırlıklarında sona gelindi. Cumhurbaşkanı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, mevcut duruma ilişkin Kabine’ye sunum yapacak. Bu programla 2024-2026 dönemine ilişkin enflasyon-istihdam ve büyüme gibi temel makro göstergeler ile ihracat-cari açık gibi hedefler belirlenecek.

Kabine toplantısında fahiş fiyatlar ve enflasyonla mücadele konuları da ele alınacak. Bu noktada atılabilecek adımlara ilişkin gelişmeler değerlendirilecek.

Kabine toplantısının bir diğer önemli gündem maddesi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eylül ayındaki diplomatik trafiği olacak. Lider Erdoğan, Hindistan’daki G-20’nin ardından ABD’deki BM Genel Kurulu’na katılacak.

GENÇLERE YÖNELİK VERGİ MUAFİYETİNİN AYRINTILARI KONUŞULACAK

AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan gençlerin ilk elektronik eşya alımlarında vergiden muaf olmasını sağlayacak düzenleme yarınki Kabine toplantısında ele alınacak.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuoyuna açıklama yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu