Yaşam

‘Furiosa: Bir Mad Max Destanı’ prömiyerini Cannes’da yapacak

Avustralyalı yönetmen, senarist ve yapımcı George Miller, kült bilim kurgu filmi “Mad Max: Fury Road”dan dokuz yıl sonra Croisette’e dönüyor. “Mad Max: Fury Road”un öncesini anlatan “Furiosa: A Mad Max Saga”, dünya prömiyerini 77’nci Cannes Festivali’nde yapacak.

“Furiosa: A Mad Max Saga”, yönetmen ve Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ve Tom Burke liderliğindeki oyuncu kadrosunun katılımıyla, 15 Mayıs Çarşamba günü Grand Théâtre Lumière’de Yarışma Dışı gala gösteriminde gösterilecek.

Beyazperde’nin aktardığı habere göre, George Miller, “Bu ön filmin fikri on yılı aşkın süredir aklımdaydı. Furiosa: A Mad Max Saga’yı paylaşmak üzere Anya, Chris ve Tom ile birlikte Cannes Festivali’ne döndüğüm için bundan daha heyecanlı olamazdım. Bu filmi dünya sahnesinde izleyicilerle deneyimlemek için La Croisette’den daha iyi bir yer yok” dedi.

“Furiosa: A Mad Max Saga”nın son bölümü; Mad Max: Fury Road’da ortaya çıkan yeni destan kahramanı Furiosa’nın kökenlerine geri dönüyor. Anya Taylor-Joy, çok sayıda düşman silahlı çeteye rağmen eve dönmeye çalışan genç Furiosa’yı canlandırıyor.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu