Yaşam

Gandalf rolüyle gönüllerimizi fetheden Usta Oyuncu Ian Mckellen, En Kötü Sinema Deneyimini Ortaya Çıkardı

Büyüleyici büyüsü ve efsane çizgileriyle ‘Yüzüklerin Efendisi’ ve ‘Hobbit’ dizilerindeki Gandalf rolüyle hepimizin gönlünde özel bir yere sahip olan Ian McKellen, kariyerinde parlak anların yanı sıra zor zamanlar da yaşadı. Peki bu efsanevi aktörün kariyerindeki en kötü deneyim neydi? Detaylar içerikte! ?

Kaynak: bir

İngiliz aktör Sir Ian McKellen, “The Critic” adlı gerilim filmiyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Tiyatro mesleğinde de faaliyet gösteren McKellen, 8 Eylül – 3 Aralık tarihleri ​​arasında Londra’daki Other Palace tiyatrosunda “Frank and Percy” komedisinde sahne alacak.

Bu yapım, parkta oturan iki yaşlı beyefendinin kurduğu alışılmadık dostluğu konu alıyor ve McKellen bu oyunda başrolü Roger Allam ile paylaşıyor.

Yaşına rağmen emeklilik gibi bir planının olmadığını belirten McKellen, “Ne yapmak için emekli olacağım?” Konuyu esprili bir dille aktardı.

‘Dizlerim çalışmaya devam ederken ve hafızam sağlamken neden oyunculuğa devam etmeyeyim? Sanırım artık bu konuda oldukça iyiyim.’

Başarılı oyuncu, kariyeri boyunca en kötü sinema deneyimini Michael Mann’ın 1983 yapımı The Keep ile yaşadığını da belirtti.

McKellen bu savaş-korku filminde 2. Dünya Savaşı’nı canlandırıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında Romanya’da kamp kuran Nazi birliklerinin kötü bir gücü uyandırma hikayesini anlatıyor.

Filmin çekimlerine başlamadan önce McKellen, Rumen bir karakteri canlandıracağı için Rumen aksanını öğrenmek üzere Romanya’ya gitti.

Ancak setin ilk gününde yönetmen Michael Mann ondan Chicago aksanıyla konuşmasını istediğinde McKellen bu değişiklikte zorlandı ve deneyim onun için zorlu hale geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu