Haber

Gaziantep’te ‘trafik güvenliği’ için 6 bin reflektörlü yelek

GAZİANTEP (İGFA) –Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından karayolları genel yönetmeliğinde yapılan değişiklikle zorunlu hale getirilen reflektörlü yelek Nail Bilen Caddesi’ndeki bisiklet yolunda sürücülere dağıtıldı.

Etkinliğin amacı, çevreci ve sağlıklı ulaşım aracı olan bisikletin kullanımını artırmak ve güvenli sürüş için farkındalık yaratmaktır.

REFLEKTİF YELEK İLE SÜRÜCÜLER TRAFİKTE GÜVENDE!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bisiklet yollarının iyi olduğunu söyleyen bisiklet sürücüsü Serkan Bayraz, “Bence Büyükşehir Belediyesi’nin en güzel yatırımlarından biri bisiklet yolları. Büyükşehir bugün dünya bisiklet günü için yelek dağıtıyor. Çok memnunuz. Güvenlik nedeniyle herkese tavsiye ediyoruz. Bundan sonra onu kullanacağım.”

Soner Servet Kanlı ise okula ve işe giderken bisiklet yollarını kullandığını belirterek, “Bisiklet yolu benim için daha güvenli. Çünkü normal trafik yolundan geldiğimde virajda olsam bile hep korna çalıyorlar. Güvenli değil. Bisiklet yolunu kullanmak benim için daha güvenli. “Geceleri yansıtıcı giysilerle dolaşıyorum” dedi.

Bisikletini Büyükşehir Belediyesi’nden hediye olarak aldığını belirten Resul Yılmaz, sistematik olarak bisiklet kullandığından da bahsederek, “Okula giderken bununla gidiyorum. Belediyemizin dağıttığı çok güzel bisikletler. Gece gündüz daha güvende olmak için bu yelekleri giyiyoruz” dedi.

seyhan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu