Yaşam

Geleceğe Dönüş Serisiyle Bilinen DeLorean Arabası 42 Yıl Sonra Çiftlik Deposunda Bozulmamış Bulundu

Zaman yolculuğu ikonu DeLorean marka bir araba, 42 yıllık sessizliğin ardından bir çiftlik deposunun derinliklerinde yeniden gün yüzüne çıktı. Geleceğe Dönüş serisinden tanıdığımız bu efsane otomobil, koleksiyonerlerin gözdesi haline geldi. Detaylar içeriktedir. ?

Kaynak . bir

Geleceğe Dönüş serisinin ikonik otomobili DeLorean, 42 yıl sonra çok az keşifle yeniden gündeme geldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yalnızca 2.500 mil yol kat eden 1981 model bir DeLorean bulundu.

Wisconsin’de bir çiftlik ahırında bulunan bu araç, tozlu ve kullanılmamış olmasına rağmen martı kanadı kapılarıyla göz kamaştırıyor ve ilginç bir şekilde aracın lastikleri bile fabrikadan çıktığı gibi yepyeni duruyor.

DeLorean tamir uzmanı Michael McElhattan bu özel aracı ilk öğrendiğinde hemen aracın sahibi Dick’in yanına giderek aracı inceledi.

Paylaştığı videoda aracı “zaman kapsülü” olarak nitelendiren McElhattan, aracın bozulmadan korunmuş olmasının harika olduğunu vurguladı.

Aracın gerekli onarımlarının altı ay sürebileceğini varsayan McElhattan, satın alma fiyatını açıklamadı.

1981-1982 yılları arasında sadece 9 bin adet üretilen DeLorean otomobilleri, üretici firmanın iflasının ardından nadir modeller haline geldi.

Firma yıllık 25 bin adet araç üretmeyi hedeflese de üretim hedefine ulaşamadı ancak o dönemde üretilen fazla yedek modüller sayesinde bu modülleri bugün bile bulmak mümkün.

Koleksiyonerler arasında büyük ilgi gören DeLorean’lar 85 bin dolara kadar alıcı bulabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu