Teknoloji

ICTWEEK Özbekistan’da düzenlendi

ICTWEEK, 24-27 Ekim tarihleri ​​arasında Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlendi. Etkinlik kapsamında dış kaynak forumuna Özbekistan Cumhuriyeti Dijital Teknolojiler Bakanı Sherzod Shermatov da katıldı.

Shermatov, “ABD, Avrupa ve gelişmiş Asya ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeyi ziyaret ettik. Günümüzde dünyada pek çok firma maliyetlerini düşürerek rekabet güçlerini arttırmayı ve bu amaçla dış kaynak kullanmayı düşünmektedir. Ama akla ilk gelen Hindistan ve Filipinler gibi ülkeler oluyor. Bugün Özbekistan’ın işletmeniz için en iyi değeri sunduğu mesajını paylaşmak istiyoruz. Artan bir nüfusumuz var. Ülkemizde eğitime ilgi ve yatırım oldukça yüksektir. Bu nedenle bizimle işinizi hem nitelik hem de nicelik olarak büyütmenize yardımcı olacağız” dedi.

Özbekistan Dış Kaynak Forumu’nda “Özbekistan: BT Dış Kaynak Kullanımı Merkezi” başlıklı bir sunum yapan IT Park Özbekistan Genel Müdürü Farhod Ibrahimov, “IT Park bu yıldan itibaren iki ana hedefe odaklanıyor: Yerel şirketlerin dışa açılmasını desteklemek” Uluslararası pazara ve yabancı şirketlere.” Özbekistan’a çekme. Şirketler, kapsamlı bir ayrıcalıklı hizmet paketini temsil eden ‘Hepsi Bir Arada’ programına erişebilir. Programı; Özel kurumsal yönetici, 24 saat destek hizmeti, çalışan alımında destek, altyapı, hukuk, muhasebe ve bankacılık hizmetlerinin yanı sıra kesintisiz internet erişimini de kapsamaktadır. Tüm IT Park sakinleri her türlü kurumlar vergisinden muaftır ve yalnızca yüzde 7,5 oranında imtiyazlı gelir vergisi öderler. “Özbekistan şu anda bu konuda dünyanın en cazip ülkesi olabilir” dedi.

Özbekistan Dış Kaynak Forumu’nun diğer katılımcıları arasında girişimci ve danışman Andrew Wrobel, UNIDO Kore Lideri Maengho Shin, Dünya Bankası Kıdemli Operasyon Müdürü Sandra Sargent, Ejada Systems COO’su Ahmed Atif Bashir, Revotech CEO’su Nodir Turdimatov, Analytec CEO’su, VMoney CTO ve Amfora yer alıyor. CTO Cenk Göktürk, Proje Dükkanı CEO’su Ali Cenk Gülce hazır bulundu.

korkut-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu