Haber

İsveç’te Kuran’ın yakılması Konya’da protesto edildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, İsveç’te Kuran-ı Kerim yakılmasıyla ilgili olarak, “İsveç, tek bir İslam düşmanı tarafından Kuran-ı Kerim yakılmasıyla bu duyguyu söndürebileceğini düşünüyor. Bunu ifade özgürlüğü adı altında yapıyor. Bunun adı ifade özgürlüğü değil, bunun adı İslamofobi, bu bir nefret suçu.” dedi.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından düzenlenen “Kur’an-ı Müdafaa Yürüyüşü”ne yüzlerce kişi katıldı.

Kılıçarslan Meydanı’nda ellerinde bayraklar, Kuran-ı Kerim ve pankartlarla toplanan kalabalık, Aleaddin Bulvarı’ndan Şerafettin Parkı’na kadar sloganlar attı.

Konya STK Platformu Lideri Adem Ceylan, Kuran’a yapılacak hiçbir kabalığa sessiz kalmayacaklarını söyledi.

Her şeyi değersizleştiren, her türlü kutsalı aşağılayan zihniyetle “özgürlük” adı altında mücadele etmeye devam edeceklerini vurgulayan Ceylan, şunları kaydetti:

“Sorun şu ki, İsveç bu alçaklığa düşünce özgürlüğü adı altında izin veriyor. Batı düşünce özgürlüğü, insan hakları, demokrasi derken asla samimi olmuyor. Bu sözler insanlığın kanını sonuna kadar emmiş süslü sözlerdir. “Kur’an-ı Kerim’leri ateşe veren inkarcıların yaptıkları sıradan bir çirkinlik değildir. Çünkü bu eylem örgütlü bir kötülüktür. İsveç’in önce izin verdiği, sonra güvence altına aldığı ve sonra da eylemin gerçekleşmesi için desteklediği alçakça bir eylemdir.”

“Bunu kalbimizle, nefretle kınıyoruz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Kuran’ı Kerim’i yakarak İslam dinini yok etmeye cüret edenlere bu meydanların her zaman gereken cevabı verdiğini belirterek, “İsveç, İslam düşmanı Kuran’ı yaktığında bu duyguyu göstermiştir. Onu söndürebileceğini sanıyor. Bunu ifade özgürlüğü adı altında yapıyor. Bunun adı ifade özgürlüğü değil ama adı çok açık ve net İslamofobi, bu nefret yanılgısıdır. Bunu kalbimizden ve kalbimizden nefretle kınıyoruz.” dedi.

Bu tür eylemlerin Müslümanları daha çok birleştireceğini vurgulayan Usta, bu zulümlere karşı dimdik duracaklarını ve Müslümanların haklarını korumak için daha çok çalışacaklarını söyledi.

koprukoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu