Haber

İtalya açıklarında 2 mülteci botu battı, 2 ölü

İtalya’nın Lampedusa adası açıklarında iki mülteci botunun meydana geldiği kazada iki kişi hayatını kaybetti, yaklaşık 30 kişi kayıp ilan edildi.

Reuters’in haberine göre 6 Ağustos Pazar günü açıklama yapan İtalya Sahil Güvenlik, mülteci botlarındaki 57 kişinin kurtarıldığını bildirdi. Teknenin batmasının ardından Cuma gününden bu yana Lampedusa’da mahsur kaldığı bildirilen biri çocuk 34 mülteci helikopterle adadan tahliye edildi.

BİR ANNE VE 1 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUNU KAYBETTİ

Lampedusa Adası’nın güneyinde ‘zor’ bir kurtarma operasyonu yürüttüklerini kaydeden Italy Coastal Safety, incelemeye alınan iki mülteci botuyla ilgili yaptığı açıklamada, iki sığınmacıdan birinin kadın, diğerinin ise çocuk olduğu bilgisini paylaştı. Tunus’tan yola çıkmış ve ayrıldıktan sonra batmış olmak. İtalya’nın Ansa haber ajanı, hayatını kaybeden iki mültecinin Fildişi Sahili’nden bir anne ve 1 yaşındaki bir çocuk olduğunu yazdı.

Ansa’nın haberine göre kazadan sağ kurtulan mülteciler, botlardan birinin 48, diğerinin ise 42 kişiyi taşıdığını söyledi. Ölenlerin cesetleri adanın 23 deniz mili açıklarında bulundu. İtalyan Sahil Güvenlik ekipleri ve bölgede faaliyet gösteren STK’lar tarafından son günlerde 2 binin üzerinde mültecinin Lampedusa’ya getirildiği paylaşıldı. (DIŞ HABERLER)

haberbeydag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu