Haber

Kar yağışı İstanbul’un hemen yanında etkili oldu! Birbiri ardına uyarılar, fazla zaman kalmadı…

Flaş Haber… Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları giderek azalmaya başlarken, İstanbul’a kar yağışının ne zaman geleceği merak konusu oldu. Avrupa’daki yüksek basıncın Türkiye’ye yağış getirdiğini söyleyen meteoroloji uzmanları, 4 Şubat tarihini işaret ederek, İstanbul’da Şubat ayının ilk haftasında kar yağışı beklendiğini belirtti.

Ocak ayı sonuna rağmen hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor, “Kış hiç gelecek mi?” sorularına neden oldu. Özellikle İstanbul’da son iki gündür hava sıcaklıkları yavaş yavaş düşmeye başlarken, meteorologlar mega kent için şubat ayını işaret etti.

EGE’YE SEL İKAZI

İstanbul’da Cuma, Cumartesi ve Pazar yağışlı olacağı tahmin edilirken Ege için kritik uyarı geldi. Çanakkale, Dikili, İzmir ve Manisa arasında çok şiddetli yağmur yağacağı belirtilirken, sel riskine karşı uyarıda bulunuldu.

DOĞU ANADOLU’NUN YÜKSEK BÖLÜMLERİNE KAR YAĞACAK

Doğu Anadolu Bölgesi’nde ise kar yağışı bekleniyor. Ayrıca Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Adıyaman, Tunceli, Bingöl, Malatya, Elazığ ve Diyarbakır’ın yüksek kesimlerine de yoğun kar yağabileceği belirtildi.

METEOROLOJİ 26 OCAK PERŞEMBE GÜNÜ HAVA DURUMU İDDİASI YAYINLADI, ÇEŞİTLİ UYARILAR YAPTI: KAR, FIRTINA, FIRTINA…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin Marmara’nın batısı, Ege (Kütahya hariç), Ege ve Batı Akdeniz’in orta ve çok bulutlu, parçalı bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bitlis, Şırnak, Van, Siirt ve Batman çevre illeri. Ege ve Batı Akdeniz’in yaylaları ile Bitlis ve Van çevresinde yağmur ve sağanak, sulu kar ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışın, bugünden itibaren Kıyı Ege, Edirne ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:Önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyrini sürdüreceği tahmin ediliyor.

RÜZGÂR:güney ve doğu yönlerden hafif, orta sıra kuvvette, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’in güneyi ile yer yer kuvvetli ve yer yer fırtınalı (40-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI:Yağışların bu geceden itibaren Kıyı Ege, Edirne ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI:Rüzgarın Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’in güney kesimlerinde kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. .

diyadinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu