Haber

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Hacılar İlçesini Ziyaret Etti

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, ilçe ziyaretleri kapsamında Hacılar İlçesini ziyaret etti.

Hacılar İlçe ziyaretine Kaymakamlık ziyaretiyle başlayan Vali Çiçek, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu, Belediye Başkanı Bilal Özdoğan ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Kaymakamlık makamında Kaymakam Burak Dertlioğlu’ndan ilçenin genel durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Gökmen Çiçek, Kaymakamlık ziyaretinin ardından Hacılar İlçe Belediyesi’ne giderek Belediye Başkanı Bilal Özdoğan ile bir süre görüştü. Ofis. Vali Çiçek, belediyeye gelişinde Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, ilçe protokolü ve belediye çalışanı tarafından karşılandı.

Belediye Başkanı Özdoğan’ın makamında ilçenin alt yapısı, üst yapı durumu, yapılan çalışmalar ve devam eden projeler hakkında bilgi alan Vali Çiçek, “Hacılar ilçesi Kayseri’nin en güzel ilçelerinden biri. Kaymakamımızın ve Belediye Başkanımızın uyum içinde çalıştığını gördüm. İlçemizin ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz.”Destek vermeye hazırız. Emeklerinden dolayı Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Gökmen Çiçek, protokol üyeleriyle birlikte Hacılar İlçesi’nde kurulan Hacılar Kadın İşletmeleri Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin (HEKKOP) açılışına katılarak kooperatif faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Kadın kooperatiflerinin Kayseri’nin hem sosyal hem de ekonomik kalkınmasına katkı sağladığını belirten Vali Çiçek, “Kadın kooperatiflerimizin sayısı her geçen gün artıyor. Kadınlarımızın dokunduğu her şey daha da güzelleşiyor. Daha fazla emeği geçen kadınlarımızı tebrik ediyorum.” Kooperatiflerimizde sosyal ve ekonomik yaşamımızı sürdürüyor, emeklerini esirgemeden üretiyoruz.” ” söz konusu.

Valimiz Çiçek, protokol üyeleriyle birlikte kısa adı ADEM olan Hacılar Aile Destek Merkezi’ni ziyaret ederek merkezde incelemelerde bulundu. Kaymakam Burak Dertlioğlu’ndan Hacılar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Aile Destek Merkezi’nde (ADEM) sosyo-kültürel, mesleki ve kişisel gelişim ile sosyal hayatın sağlanması amacıyla yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Çiçek, kadınların entegrasyonu, “Merkezde kadınların mesleki gelişimi konusunda çalışıyoruz.” “Kişisel gelişimlerini destekliyoruz. Alt gelir grubundaki kadınlarımızın sosyal entegrasyonunu da artırmayı hedefliyoruz. Çeşitli alanlarda beceri kursları sunan merkez aracılığıyla kadınlarımız meslek edinerek aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar. Başta Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Hacılar ilçesine yaptığı ziyaretin son durağında inşaatı devam eden Kaymakamlık hizmet binası inşaatında incelemelerde bulunan Vali Çiçek, Kaymakam Burak Dertlioğlu’ndan inşaatın son durumu hakkında bilgi aldı. Hacılar İlçesi’ndeki ziyaretini tamamlayan Vali Çiçek, ilçeden ayrıldı. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu