Haber

Kınık’ta Sirenler Atatürk İçin Çaldı

Kınık’ta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84. yıl dönümünde düzenlenen merasimlerle anıldı.

Kınık Hükümet Konağı Atatürk anıtı önünde çelenk sunma merasimiyle başlayan anma programında; Kınıık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi, Kınık Belediye Lideri Dr. Sadık Doğruer, İlçe Jandarma Kumandanı Oral Kaymak, İlçe Emniyet Müdürü Murat Coşkun, ilçe protokolü, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerin yanı sıra kalabalık bir vatandaş topluluğu hazır bulundu.

Atatürk anıtına Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi ve Kınık Belediye Lideri Dr. Sadık Doğruer’in çelenklerinin sunumun akabinde, Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının manevi huzurunda iki dakikalık hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın bir ağızdan okunması ile anma aktiflikleri devam etti.

Kınık Hükümet Konağı’nın önünde düzenlenen programın akabinde ikinci merasim, Kınık Öğretmenevi’nde gerçekleşti. Atatürk ile ilgili fotoğraf, şiir ve kompozisyon kısmında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği programda, öğrencilerin dinletileri iştirakçilere his dolu anlar yaşattı.

Kınık Belediye Lideri Doğruer programda yaptığı konuşmada “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz hatıraları, nefes aldığımız sürece bu topraklarda yaşatılacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti emanetimizdir. Sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu