Haber

KYK Yurt Ücretleri Ödenecek mi? Ücretler İade Edilecek mi? Bakan Kasapoğlu Açıkladı

Ülkemizde yaşanan depremlerin ardından üniversiteler uzaktan eğitime geçti. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı KYK yurtlarında kalan çok sayıda öğrenci, bu kararın ardından yurt ücretlerinin ödenip ödenmeyeceğini araştırmaya başladı. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamayla konuya açıklık getirdi. KYK yurt ücretleri ödenecek mi? Detaylar burada.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından üniversitelerin uzaktan eğitime devam etmesi kararlaştırıldı. Bu karar doğrultusunda KYK yurtları depremzedelerimizin hizmetine açıldı.

KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencileri, uzaktan eğitim kararının ardından yurtlarından ayrılarak kalan aylar için yurt ücretinin ödenip ödenmeyeceğini araştırmaya başladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile yurt fiyatları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Kasapoğlu, yurtlarından ayrılan öğrencilerin rastgele bir ücret ödemesine tabi tutulmadığına değindi.

Bakan Kasapoğlu sosyal medya hesabı Twitter’da yaptığı paylaşımda, “Yurt ücretleri açısından şubat ve bahar döneminde yurtta kalmayan öğrencilerimizin tabii ki herhangi bir ücret ödemesi gerekmiyor. Deprem illerinden gelen öğrencilerimiz yurtta kalsalar dahi ödeme yapmayacaklardır.”sözlerini kullandı.

KYK yurt ücretleri iade edilecek mi?

KYK yurt ücretlerinin iade edilecek kısmından şu an resmi bir açıklama yok.

KYK yurt ücreti nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt fiyatlarına ilişkin ‘Aylık 250 lira ile 450 lira arasında değişen yurt ücretlerinde herhangi bir değişiklik olmayacağının müjdesini paylaşmak isterim.’terimleri kullandı.

haber-sarkisla.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu