Yaşam

Lara Croft Hayranlarına Müjde! Amazon’dan Tomb Raider Dizisi Geliyor

Bugün yapılan duyuru ile Amazon’dan Tomb Raider dizisi geleceği onaylandı. Şimdilik pek bir detay verilemez iken, Prime Video üzerinden yayınlanacağı teyit edildi.


İlginizi Çekebilir: Yeni Tomb Raider Oyunu Hikaye Detayları Sızdırıldı


2023 yılının başında The Hollywood Reporter tarafından yayınlanan haberde Amazon tarafından canlı aksiyon Tomb Raider dizisi üzerinde çalışıldığı iddia edilmişti. Senaristliği ve yapımcılığı Phoebe Waller-Bridge tarafından üstlenilecek iken, çekimlere başlanıldığı söylenmişti. Dahası ise iddiada Minik Örümcek Şarlol ile tanınan Ryan Andolina, Maymunlar Cehennemi: Başlangıç ve Oblivion ile tanınan Amanda Greenblatt ve dj2 Entertainment şirketinden Dmitri M. Johnson gibi isimlerin de yapımcı kadrosunda bulunduklarının bilgisi verilmişti.

Amazon’dan Tomb Raider Dizisi İçin Düğmeye Basıldı

Bugün yapılan duyuru ile Amazon’dan Tomb Raider dizisi resmen geliyor. Prime Video üzerinden yayınlanacak olan dizi için Crystal Dynamics ile ortak bir çalışma yürütülüyor. Fleabag yıldızı Phoebe Waller-Bridge baş yapımcı koltuğunda oturuyor iken, senaryoyu da kaleme alacak. Şu an için yayın tarihi ve Lara Croft karakterini kimin canlandıracağı söylenmiş değil.

Duyurunun ardından Waller-Bridge, “Eğer dizinin yapıldığını genç halime söyleseydim, sanırım mutluluktan havalara uçardı. Tomb Raider hayatımın büyük bir parçası olmuştur ve böylesi tutkulu iş birlikçileri ile bunu televizyon ekranına getireceğimiz için inanılmaz derecede ayrıcalıklı hissediyorum. Laa Croft pek çok kişi kadar benim için de çok fazla şey ifade ediyor ve bu maceraya çıkmak için sabırsızlanıyorum. Yarasaları ve her şeyi.” yorumunda bulundu.

Bu dizi, elbette Amazon Games ve Crystal Dynamics arasındaki ilk iş birliği değil. İki şirket, Tomb Raider serisinin yeni oyunu üzerinde de çalışıyorlar. Yakın bir zaman önce pek çok detayının sızdırıldığı oyun, hikaye odaklı tek oyunculu aksiyon-macera oyunu olacak ve Lara Croft karakterinin zorlu maceralarına bir yenisini ekleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu