Haber

Linda Evangelista kanseri iki kez yendi

Geçirdiği estetik operasyonlar nedeniyle yüzü tanınmaz hale gelen ve vücudunda birçok deformasyon meydana gelen Linda Evangelista, Wall Street Journal’a verdiği röportajda kendisi hakkında çok daha değerli açıklamalarda bulundu.

Ünlü modele göre son beş yılda iki kez meme kanserinden kurtuldu. Evangelista, kendisine ilk kez 2018 yılında yıllık mamogramından sonra teşhis konduğunu söyledi.

Göğsünde kötü huylu olduğu belirlenen bir tümör teşhis edildiğini açıkladı.

“Hiç tereddüt etmedim”

Gerisini Linda Evangelista hallediyor “Başka sağlık sorunlarım da vardı. O yüzden tereddüt etmedim. Doktoruma iki memeyi aldırmasını söyledim. Her şeyi geride bırakıp bu şekilde halletmek istedim.”sözleriyle ifade etti.

Linda Evangelista, bu operasyonun ardından tamamen iyileştiğini ve hastalığın onu öldürmeyeceğini düşündüğünü söyledi.

“Beni kazığa oturtmanı istiyorum”

Temmuz 2022’de hastalık tekrarladı. Her iki göğsünü de aldırmasına rağmen o bölgede yeni bir tümör tespit edildi. Evangelista gerisini şöyle anlattı: “Doktoruma göğsümde delik açmasını söyledim. Ben de ‘Güzel görünmek istemiyorum. Beni kazımanı istiyorum. Göğsümde açtığın bu deliği görmek istiyorum. Beni anlıyor musun?’ dedim. ‘”

Linda Evangelista, doktoruna hastalığının neden tekrarladığını sorduğunda bunun onkotip skorundan yani kansere yatkınlığından kaynaklandığını öğrendiğini söyledi.

Şu an iyi olduğunu söyleyen Linda Evangelista da durumunu şu şekilde anlattı:

“Ayağımın çukurda olduğunu biliyorum. Ama kelimenin tam anlamıyla bir tür kutlama modundayım.”

Evangelista daha sonra sözlerine şöyle devam etti:

Linda Evangelista

“Korkunç sağlık sorunlarının üstesinden geldim. Şu an bulunduğum yerden mutluyum ve kitabım için tebrikler. Hayatta olduğum için çok mutluyum. Bundan sonra gelen her şey bir bonus.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu