Haber

Murat Kurum Küçükçekmece’deki saldırıyı kınadı

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, “Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Birlik ve beraberliğimize hiç kimse ama hiç kimse gölge düşüremez, demokrasimize gölge düşüremez” dedi. İnşallah en kısa sürede failler yakalanır ve adli makamlarca kendileriyle iletişime geçilir.” “Tüm hukuki süreçler birlikte takip edilecek” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı adayı Aziz Yeniay’ın seçim kampanyası sırasında gerçekleştirilen saldırıya ilişkin AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanlığı’nda açıklama yaptı. Kurum, şunları söyledi: “Sayın liderimiz, aday tanıtım töreninde orada derneklerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte konuşma yaparken, uzun namlulu ve tabancalarla ateş açıldı ve bu ateş sonucunda bir vatandaşımız hayatını kaybetti. ve yoldan geçen kardeşler ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştır. Konuyla ilgili Adalet Bakanlığımız, savcılık ve valiliğimiz sorumludur.” “İçişleri Bakanlığımız ve polis birimlerimiz gerekli incelemeleri yapıyor. Yaralı vatandaşımızı tüm arkadaşlarımızla birlikte hastanemizde ziyaret ettik. Ağır yaralı kardeşimizin ve hem Sağlık Bakanımızın hem de doktorlarımız tüm tedavilerini gerçekleştiriyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız bir eylemi yakından takip ediyor. Kendisi ve ailesi bir eylemi takip ediyor.” “Görüştük ve acil şifalar dileklerimizi ilettik. Rabbimden yaralı kardeşimize bir an önce şifa vermesini diliyorum” dedi.

“DEMOKRASİMİZE AŞIRI YÜKLEMEYECEKLER”

Kurum, “Tüm milletimize, hemşehrilerimize ve İstanbullu kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kimse ama hiç kimse gölge düşüremeyecek. Birlik ve beraberliğimize gölge düşüren, demokrasimize ve yaptığımız seçim çalışmalarına gölge düşüren, faillerin birlik olmasını dilerim.” En kısa sürede yakalanacak ve adli mercilerimizle birlikte tüm hukuki süreçler takip edilecektir. Tekrar tüm milletimize geçmiş olsun diyor, Sayın Liderimize, Küçükçekmece teşkilatımıza, burada bulunan tüm kardeşlerimize geçmiş olsun, Sayın Cumhurbaşkanımıza da bir kez daha hem teşkilatımıza hem de teşkilatımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. millet. “İnşallah polis birimlerimiz failleri en kısa sürede yakalayacak ve her menfur saldırıda olduğu gibi burada da gereken cezayı yakalayacak ve sorumlulara gereken ceza verilecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu