Yaşam

Osmangazi’de 100. yıl özel sergisi

⦁ Osmangazi’de 100. yıla özel sergi

Osmangazi Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne özel görsel sanatlar standında, cumhuriyeti anlatan birbirinden güzel eserler sergilendi.
Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde düzenlenen ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılı Özel Görsel Sanatlar Sergisi’ne Osmangazi ilçesindeki 23 lisenin görsel sanatlar öğretmenleri ve öğrencileri en güzel eserleriyle katıldı. Osmangazi’deki 23 lisede öğrenim gören öğrencilerin hazırladığı fotoğraf ve filografi çalışmaları Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nin stant alanında halkın ziyaretine açıldı. Stand, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Binbaşı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Faysal Kaya, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla açıldı.
Serginin açılışında konuşan Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Faysal Kaya, “Sergide emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. “Bu sergiye verdikleri destekten dolayı Osmangazi Belediyesi ve Kaymakamlığa da teşekkür ediyorum” dedi.
Osmangazi Belediye Başkan Vekili Hüseyin Major, Bursa’nın yeni tarih ve kültür merkezi Fetih Müzesi’nde çok anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını belirterek, “Özgüvenli, fedakar, sorumluluklarını yerine getiren kardeşlerimizin böylesine güzel bir sergisini görebiliyoruz. Cumhuriyetin temel amacı olan haklarını kullanırlar.” Burada olmaktan son derece mutluyum. “Bu sergide emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

guroymakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu