Ekonomi

SATSO 60 tır yardım malzemesi topladı

Depremlerin ardından çalışmalara başlayan SATSO, bölgeye ilk gün 4 TIR’dan oluşan battaniye, kışlık giysi, bot, çadır ve uyku tulumu gibi yardım malzemeleri gönderdi.

Çalışmalarını sürdüren SATSO, AFAD ve kentteki STK’larla koordinasyon halinde iş insanları ve bireylerin de desteğiyle 25’i su olmak üzere 60 tırlık yardım malzemesini deprem bölgesine ulaştırdı.

Gezici mutfak kurarak depremzedelere gıda ulaştıran SATSO’nun koordinasyonunda bölgeye kuru bakliyat, kuvvetli gıda ürünleri, jeneratör, ısıtıcı ve su gönderiliyor. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “İlk etapta ihtiyaç duyulacak malzemeleri biliyoruz, ilk gün battaniye, kalın kıyafet, bot, çadır, uyku tulumu vb. gönderdik. Daha doğru bir organizasyon için arkadaşlarımızı bölgeye gönderdik. 10 ilde arkadaşlarımız ve ekiplerimiz var” dedi.

Bölgeden gelen talepler doğrultusunda yardımların organize bir şekilde devam ettiğini kaydeden Altuğ, “4 ilde seyyar mutfak kurduk. Bölge halkına seyyar mutfaklarda sıcak yemek sunmaya başladık. Sürekli koordineli bir şekilde ne gerekiyorsa göndermeye çalışıyoruz” dedi.

Altuğ, uzun süre yardımın devamını davet etti.

haber-karacoban.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu