Haber

Stoltenberg’den İsveç açıklaması: Erdoğan ile görüştüm

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Azerbaycan’dan dönen uçakla ilgili yaptığı değerlendirmede, İsveç’in Vilnius’taki tepede NATO üyeliğine mevcut koşullarda onay vermeyeceklerinin sinyallerini verdi.

erdoğan “Biz NATO Sekreteri ile görüşürken İsveç’te teröristler şov yapıyorlar. Bunu nereden yakalayacağız, Vilnius’ta nasıl tartışacağız ve ‘Tamam, bu işi gerçekten düzelttiniz’ diyeceğiz. bu teröristlere sokakta şov yapma fırsatı da vermediniz.’Şimdi bu resimde bu konuya olumlu yaklaşamayız’ diyelim.Akif Bey bugünkü toplantıda onlara ‘İşte bu olay’ diyecek. Başkanımızın görüşü, kesinlikle Vilnius’ta farklı bir şey beklemeyin”konuşmuştu.

“POZİTİF TANIŞIN”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç; Erdoğan’ın bahsettiği toplantıyı yaptı. İsveç ve Finlandiya NATO heyeti ile Daimi Ortak Mekanizma dördüncü toplantısını gerçekleştirdi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, söz konusu görüşmeye ilişkin şunları söyledi: “Erdoğan ile görüştüm, görüşmenin iyi geçtiğini söyledi”söz konusu.

İsveç’in NATO’ya katılmak için elinden gelen her şeyi yaptığını iddia eden Stoltenberg, “PKK’lının Türkiye’ye iadesi organize suçla mücadelede İsveç’in çıkarınadır. İsveç NATO’ya üye olmak için üzerine düşeni yaptı”ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

kiziltepe-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu