Haber

THSF’nin düzenlediği 5. Uzay Modelleri Türkiye Şampiyonası’nda Alora Roket Takımı birinci oldu.

THSF tarafından düzenlenen 5. Uzay Modelleri Türkiye Şampiyonası’nda Palandöken Gençlik Merkezi Alora Roket Takımı birinci oldu. DENEYEP Koordinatörü Fırat Ceyhan ile Sporcular Yavuz Selim Çom ve Ahmet Tümer Çolak başarılarından dolayı alkışlandı.

Türkiye’de düzenlenen iki roket yarışmasından biri olan Türkiye Hava Sporları’nın düzenlediği 5. Uzay Modelleri Türkiye Şampiyonası’nda Palandöken Gençlik Merkezi’nden Yavuz Selim Çom ve Ahmet Tümer Çolak’tan oluşan Alora Roket grubu Türkiye şampiyonu oldu. DENEYAP Koordinatörü Fırat Ceyhan ve sporcular başarılarından dolayı alkışlandı.

Alora Rocket Group’a tam not

DENEYAP Koordinatörü Fırat Ceyhan, THSF tarafından düzenlenen yarışmanın FAI (Uluslararası Havacılık Federasyonu) standartlarına uygun olarak düzenlendiğini belirterek, “5. Uzay Modelleri Türkiye şampiyonasında 4 kategori var. Bunlar S1 irtifa ve S2/P paraşüt. F motor tipinde yarışma.S3 ve S6 kategorilerinde yarışmalardır.Şampiyonada toplam 160 atış yapılmıştır.17 Temmuz’da Manisa’da düzenlenen hazırlık şampiyonasında Palandöken Gençlik Merkezi Alora Roket takımı birincilik, ancak hazırlık maçlarında istediğimiz yere varamadık” dedi.

6 Ağustos’ta Tarih Yazdılar

6 Ağustos’ta Türkiye şampiyonasında faydalı yük kategorisinin en zor görevi olarak kabul edilen S2/P hassas yük yarışmasında Türkiye birincisi olduklarının altını çizen DENEYAP Koordinatörü Fırat Ceyhan, “S2/P hassasiyette Yük yarışında yarışmacılardan en az 75 cm uzunluğunda bir roket yapmaları isteniyor.Bu roket 300 metre uzunluğunda.İrtifaya yakın olması, toplam uçuş süresinin 60 saniyeye yakın olması isteniyor ve roketteki hassas yükün (çiğ yumurta) roketin geri kazanımı sırasında katı halde olması. Palandöken gençlik merkezi Alora roket grubu hassas yükünü kırılmadan bulan tek takım olarak yarış şampiyonu oldu.” – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu