Ekonomi

TOBB acil enerji ihtiyacı için devreye girdi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) LPG Meclis Başkanı Gökhan Tezel, yaptığı yazılı açıklamada, 6 Şubat’ta meydana gelen ve merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok ili etkileyen yıkıcı depremlerin sonuçlarının derin üzüntüsüyle sarsıldıklarını belirtti.

Enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğü 11 ilde 35 binden fazla vatandaşın hayatını kaybettiğini, on binlerce vatandaşın da yaralandığını vurgulayan Tezel, şunları kaydetti:

“- Birçok binanın hasar görmesine neden olan depremden sağ kurtulanlar, afetin acısının yanı sıra zorlu yaşam ve iklim koşullarıyla da karşı karşıya kaldı. Bunun bir güç analizi olduğunun bilinciyle hemen harekete geçtik.

– Ticaret Bakanlığı, valiliklerimiz ve AFAD il müdürlüklerimiz ile uyum içinde bölgedeki ihtiyaçları belirleyerek, depremzedelerimizin ve arama kurtarma gruplarımızın ihtiyaç duyduğu eser ve teçhizatın temini için çalışma başlattık. LPG bölümü olarak, deprem bölgelerimizin acil elektrik ihtiyacını karşılamak için tüpgazla çalışan cihazları ivedilikle devrederek, depremzedelerin ısınma, yemek pişirme ve aydınlatma gibi en temel ihtiyaçlarını karşılayacak en hızlı çözümü üretmeye odaklandık.

Bölgeye ulaşan ilk sevkiyatlara LPG ekipmanının da dahil edilmesini sağladıklarını ve bölgenin artan tüp ihtiyacını öngörerek ivedilikle gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Tezel, deprem bölgesinde hizmet veren ve bölge bayilerinin bunu yapabileceklerine dikkat çekti. tüpleri ihtiyaç olan yerlere ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bölgenin acil hayati ihtiyacını karşılamak için yüzbinlerce tüp ve binlerce LPG’li cihaz, ısıtıcı ve fırını deprem bölgesine sevk ettiklerini belirten Tezel, barınma konteynerleri ve barınma amaçlı olarak da bölgeye ulaşmak için çalıştıklarını bildirdi. diğer değerli ihtiyaç malzemeleri.

“Boş tüpler iade edilmelidir”

Yetkili kurum ve kuruluşlarla işbirliklerine önümüzdeki günlerde hız kesmeden devam edeceklerine dikkat çeken Tezel, şu değerlendirmede bulundu:

“-Türkiye’nin LPG ihtiyacının aksamadan karşılanması için gerekli önlemleri aldık ve bunun için büyük çaba sarf etmeye devam ediyoruz. Öte yandan, kullanılan boş tüplerin devamlılığının sağlanması için büyük değer taşıyor. LPG firmalarımıza LPG ihtiyacının depremzede bölgelerimiz ve ülke genelinde aksama olmadan sağlıklı bir şekilde karşılanmasını istiyoruz.

– Bu konuda bölgelerdeki şube temsilcilerimiz ve markalarımızın bayileri ile iletişim halinde olmalarının çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Dayanışma ile tüm dünyayı boğan şokun yaralarını sararak bu zor günleri en kısa sürede aşacağımıza inanıyorum. Bunu başarmak için elimizden geleni yapacağız.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarını kaybedenlere sabır diliyorum.”

haber-sulusaray.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu