Haber

UCLG-MEWA üyesi 55 belediye Gebze’de toplanıyor

KOCAELİ (İGFA) – UCLG – MEWA 2022 İdare Şurası Toplantısı, ulusal ve memleketler arası iştirakçileriyle 23-24 Kasım tarihleri ortasında Gebze Bilişim Vadisi’nde Gebze Belediyesi konut sahipliğinde gerçekleşecek.

Demokratik mahallî idarelerin dünyadaki sözcüsü olan Birleşmiş Kentler ve Mahallî İdareler, Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı UCLG-MEWA; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve İklim Değişikliği, Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ulusal ve memleketler arası UCLG – MEWA üyesi 55 belediye ve belediye liderinin iştirakiyle İdare Şurası Toplantısı gerçekleştirecek.

Kapalı oturum divan toplantılarının yanı sıra; açık oturumlar, paneller ve kültürel etkinliklerle 2 gün boyunca sürecek toplantıda; iklim değişikliği, sürdürülebilirlik, akıllı şehircilik ve globalleşmede mahallî idarelerin yeri hususları ele alınacak.

KÜRESEL GELİŞMELER VE GEBZE

Gebze Bilişim Vadisi Eren Bülbül Salonunda açılış konuşmalarıyla başlayacak toplantıya mesken sahipliği yapacak Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz; Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülfettin Çelik’in moderatörlüğünde gerçekleşecek Global Dünya Sisteminde Lokal İdareler oturumuna konuşmacı olarak katılacak.

Büyükgöz oturumda; iklim değişikliği, geri dönüşüm ve sıfır atık, akıllı kent ve gelecek için kent plancılığı üzere global gelişmelerin Gebze’de nasıl hayat bulduğunu dünyanın dört bir yanından gelen belediye liderleriyle paylaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu