Ekonomi

Vali açıkladı: İlçe tamamen yıkılıp yeniden yapılacak

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde enkaz kaldırma ve arama kurtarma çalışmaları devam ederken, ilçenin yüzde yüzünün yıkılacağı bildirildi.

Nurdağı’na Şırnak Valisi atandı Osman Bilgin Enkaz bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. İlçede 18 yaşındaki Saadet Coşkun, depremden 160 saat sonra Nilüfer Apartmanı’ndan sağ olarak kurtarıldı.

Kurtarma çalışmalarını olay yerinde takip eden Vali Bilgin, “Bütün ekiplerimiz el ele çalışıyor. Tüm ekiplerimizin katkısı büyük. Nurdağı’nda son 8 apartmanda enkaz altında arama kurtarma çalışması var. Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü oldukça bu afetlerin üstesinden birlikte geleceğiz.” Allah’ın izniyle bir an önce üzüldük. Çok canımızı kaybettik”söz konusu.

Vali Osman Bilgin de Nurdağı ilçesinin tamamen yıkılarak yeniden inşa edileceğini belirterek, “Yaşadığımız felaket çok büyük. Nurdağı ilçesi için Bakanımızla, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte karar aldık. İlçeyi kaldırıyoruz, tamamen yıkıyoruz yüzde yüz” … Bir apartmanda 150 ceset bulunan bir binamız var, yeniden yapılacak.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu