Haber

Van Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezindeki kasap ve şarküterileri denetledi

Ramazan ayında artırılan denetimler Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün talimatıyla devam ediyor. Bu kapsamda il merkezinde hizmet veren kasap ve şarküterilerde İl Ticaret Müdürlüğü, İpekyolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla denetim yapıldı.

Yapılan kontrollerde vatandaşların kaliteli ve hijyenik işlere erişimini sağlamak ve olası fahiş fiyatların önüne geçmek için iş yerlerinin son kullanma tarihleri, iş etiketleri, genel hijyen kuralları, ilaçlama ve işletme ruhsatları tek tek denetlendi. Yapılan denetimlerde genel hijyen kurallarına uymadığı ve son kullanma tarihi geçmiş eserlerin bulunduğu tespit edilen bazı işletmeler hakkında cezai işlem uygulanırken, hijyenik koşullarda muhafaza edilmeyen ve son kullanma tarihi geçen eserler imha edilmek üzere müsadere edildi. .

Ayrıca yapılan kontrollerde şap hastalığı nedeniyle kırmızı et arzında sıkıntı yaşandığı ve bazı işletmelere fahiş fiyat uygulandığı tespit edilerek, söz konusu işletmelere gerekli uyarılarda bulunuldu.

Kent genelinde gerçekleştirilen kontrollere Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Yusuf Coşar, Van Ticaret İl Müdürü Mehmet Murat Keremoğlu, İpekyolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanı, polis ve zabıta ekipleri katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu