Haber

Yalova Çiftlikköy Belediyesi’nde İşçi Maaşlarına Yüksek Artış

Yalova Çiftlikköy Belediyesi’nde işçilerin en düşük maaşı 18 bin 500 lira oldu. Maaş artış protokolünde Başkan Ali Murat Silpagar’ı davul zurna ve meşalelerle karşılayan işçiler, aldıkları zammı lideri omuzlarına alarak kutladılar.

Çiftlikköy Belediyesi ile Zirvekent AŞ ile Hizmet-İş Sendikası arasında düzenlenen toplu sözleşme ek protokolünün imza töreni ile Belediyemiz Zirvekent Şirketinde 696 Sayılı KHK ile istihdam edilen kadrolu işçiler ve belediye çalışanları için maaş zammı belirlendi. Çiftlikköy Belediyesi Yeni Düğün ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve 2022-2024 yıllarını kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinin ek protokol sözleşmesi, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ile Hak-İş Konfederasyonu Bursa İl Başkanı arasında imzalandı. ve Hizmet-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz.

Evli ve 2 çocuklu bir çalışanın en düşük maaşı 20 bin lirayı geçti.

Protokol anlaşması öncesi salonu dolduran heyet, Önder Silpagar’ı alkış ve tezahüratlarla karşıladı. Konuşmasında işçilerin çok daha iyisini hak ettiğini ifade eden Silpagar, “Temmuz ayında sözleşmemize göre yapılacak zam 13 bin 889 TL’ydi. Size yüzde 25 fiyat artışı, yüzde 86 yol ücreti artışı, yüzde 55 zam teklif ediyoruz. Yemek yardımına yüzde 4 zam ve yüzde 4 zam 1.500 TL’lik sosyal yardımla birlikte asgari ücretimizi bekar personel için 18 bin 477 TL’ye, evli ve iki çocuklu çalışanlarımız için 20 bin 90 TL’ye çıkarıyoruz. . söz konusu.

Hak-İş Konfederasyonu Bursa İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz yaptığı konuşmada, “Emeğimize, alın terimize sahip çıkarak bize bu sevinci yaşatan çalışanım huzurlu ve memnun. Artan döviz kurları ve yüksek enflasyon karşısında çalışanlarımı ezmeyeceğim.Size müjde verecek ve halkımıza hayırlı olsun diyecek olan Belediye Başkanımız Sayın Ali Murat Silpagar’a sendikam ve sizler adına teşekkür ediyorum. Bu olursa Çiftlikköy huzurlu ve neşeli olur.” açıklamalarda bulundu.

İmzaların atılmasının ardından işçiler sevinirken, bazı işçiler de Başkan Silpagar’a teşekkür hediyesi takdim etti. Yemekli toplantının sonunda Önder Silpagar, Yavuz’a hatıra tabak ve fincan takımı, Yavuz’a ise Başkan Silpagar’a teşekkür plaketi takdim etti. – YALOVA

haber-taskopru.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu