Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışanlarına Destek

Kocaeli Türk Sıhhat Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmet Merkezlerinde görev yapan kamu çalışanlarını ziyaret etti. Ziyarette Çeker, çalışanların sorunlarına dikkat çekti.

Kocaeli’de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı kurumlarda 447 memur ve 876 sözleşmeli kamu çalışanı çalışıyor. Toplamda yaklaşık 2 milyon Kocaelili’ye hizmet veren bu çalışanlar, az sayıda işçiyle çok şey başarmaya çalışıyor.

Aile ve Toplum Hizmetleri Bakanlığı’nın geniş bir hizmet yelpazesi vardır. Bu nedenle çalışanlar farklı meslek gruplarından oluşmakta ve vatandaşların çeşitli sorunlarına çözüm bulmayı amaçlamaktadır.

Çalışanlar, ilçelerdeki Sosyal Hizmet Merkezleri aracılığıyla mahallelerdeki konutları ziyaret ediyor. Ancak bu ziyaretlerde güvenlik sorunlarının yaşandığı kaydedildi. Bu nedenle çalışanı korumak amacıyla bu ziyaretlere kolluk kuvvetlerinin eşlik etmesi gerektiği vurgulanıyor.

Çalışanlara ev ziyaretleri sırasında gezici görev tazminatı ödeniyordu ancak kentsel alanların genişlemesiyle bu ödemeye son verildi. Mobil görev tazminatının yeniden düzenlenmesi talep ediliyor. Ayrıca çalışanların ağır iş yükü altında çalışmaları nedeniyle fiili hizmet tazminatı da talep edilmektedir.

Kocaeli Türk Sıhhat Sen Şube Başkanı Çeker, Malum Sen (Sarı Sendika) ile işbirliğinin çalışanların sorunlarının çözümünde yetersiz olduğunu düşünüyor ve Türk Sıhhat Sen’e üye olunmasını destekliyor. hızlı bir şekilde çözülmeli.

Özetle, Kocaeli’deki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanlarının sorunlarına dikkat çeken bu ziyaret, çalışanların daha iyi koşullarda çalışmasını ve hizmet vermesini sağlamayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu