Haber

AK Parti Eskişehir Milletvekili Günay depremden etkilenen kadınlarla bir araya geldi

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Işık Günay’ın Dünya Kadınlar Günü nedeniyle deprem bölgesinden kente gelen kadınlarla bir araya geldiği bildirildi.

Günay’ın irtibat bürosundan yapılan açıklamaya göre Milletvekili Günay, Eskişehir Öğretmenevi’nde düzenlenen programa Vali Erol Ayyıldız’ın eşi Didem Dilek Ayyıldız ile birlikte katıldı.

Daha sonra Günay, Eskişehir İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından düzenlenen “Afetlerde Kadın Sağlığı” konulu depremzedelerle söyleşide yer aldı.

Röportajda ifadelerine yer verilen Milletvekili Emine Işık Günay, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Keşke başka vesilelerle halkın karşısına çıksaydık. Öncelikle size Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim. Cumhurbaşkanımız deprem felaketinden sonra bizi görevlendirdi ve biz de deprem bölgelerine sevk edildik. Hatay’daydım. valilerimiz, belediyelerimiz, devlet kurumlarımız, genel merkezimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile bölgede depremden etkilenen vatandaşlarımız.” Biz gördüklerimize inanamadık, siz de o anları yaşadınız. Ancak maddi ve manevi olarak yalnız değilsiniz. Yaraların maddi tarafını hep birlikte sarıyoruz. Bunları devletimizin gücü ve milletimizin öngörüsü ile yapıyoruz. Esas olan manevi yaraları iyileştirmek, manevi travmayı atlatmaktır. .

Yaşanan bu felakette asıl görev kurtarıcı kadınlarımıza düşüyor. Siz güçlü olacaksınız ki, aileniz güçlü olsun, toplumumuz güçlü olsun. Bize teşekkür etmeyin, bu bizim görevimiz. Devletimizle milletimiz el ele verdiğinde aşamayacağımız engel yoktur, tarihimiz bunun sayısız örnekleriyle doludur. Bu felaketi birlikte atlatacağız. Sizleri ağırlamak bizim için onurdur. Valimiz Erol Ayyıldız ve Sayın Valimizin himayesinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradayız. Ben Hatay’dayken en büyük destekçilerimiz önce Cumhurbaşkanımız, ardından Sayın Valimiz ve Sayın Valimiz oldu. , ertesi gün tırlar Eskişehir’den yola çıktı. Bu birliktelik ile yaralarımızı sarmaya devam edeceğiz. Allah bir daha böyle bir felaketi kimseye yaşatmasın.”

ikizcehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu