Haber

Meksika’da öldürülen 2 ABD vatandaşının faili olduğu iddia edilen 5 kişi bulundu

Meksika’da kaçırılan 4 ABD vatandaşından ikisinin yaşamını yitirmesinin ardından fail oldukları iddia edilen 5 kişi elleri bağlı halde bulundu.

Meksika basınında yer alan habere göre, Matamoros kentinde 2 ABD vatandaşının ölümünden sorumlu oldukları iddia edilen 5 kişi, elleri bağlı halde terk edilmiş bir kamyonetin yanında tespit edildi.

İhbar üzerine bölgeye giden polis ekipleri, kamyonetin camına yapıştırılmış bir kağıtta yazılı ifade buldu.

Körfez karteli (Cartel del Golfo) Akrepler Kümesi’nin yazdığı mesajda, “3 Mart Cuma günü masum bir çalışan anne ne yazık ki yaşamını yitirmiştir. 4 ABD vatandaşının kaçırıldığı ve 2 kişinin yaşamını yitirdiği olayı şiddetle kınıyor, bu nedenle Türkiye’ye veda ediyoruz. olaya doğrudan karışanların teslim edilmesine karar verildi.Onlar her zaman kendiliklerinden ve disiplinsiz hareket ettiler.” kelimeler yer aldı.

Mesajda, hayatını kaybeden ABD vatandaşlarının ailelerinden özür dilenerek, “Masumların hayatına ve onuruna saygı duyan CDG tarafından düzenlenen kurallara aykırı hareket ettiler. Arely Hanım’ın yakınlarından ve etkilenen ABD’li ailelerden özür dileriz. CDG, toplumun sakin kalmasını istiyor çünkü disiplinsizlik ilerlemenin yolu. Yaptığı bu hataların tekrarlanmayacağını ve kim olursa olsun sorumluların bedelini ödeyeceğini taahhüt ediyor.” söylendi.

4 ABD vatandaşı kaçırıldı

Meksika’nın Matamoros kentinde 3 Mart’ta silahlı kişilerce kaçırılan 4 ABD vatandaşından ikisinin hayatını kaybettiği, bunlardan birinin yaralandığı ve oburluğunun halen devam ettiği bildirildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre 7 Mart’ta yaptığı açıklamada “ABD vatandaşlarına yönelik saldırılar, nerede ve hangi koşulda olursa olsun kabul edilemez” ifadesini kullanmıştı.

FBI, kaçırılan dört Amerikalının bulunması ve olaya karışanların tutuklanması için 50.000 dolarlık bir ödül teklif etti.

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador da olayla ilgili yaptığı açıklamada, “Elimizdeki bilgilere göre bu kişiler uyuşturucu almak için Meksika’ya gittiler. Grupla ortada arbede çıktı ve (Meksikalı) grup onları gözaltına aldı. . Hükümet olay üzerinde çalışıyor.” Şeklinde konuştu.

Her gün çok sayıda Amerikalı, başta insülin olmak üzere ülkedeki çok pahalı ilaçları tedarik etmek için Amerika Birleşik Devletleri’nin sınır bölgelerinden Meksika’ya geçiyor. Hastane ve sigorta maliyetlerinin çok değerli olduğu ABD’de vatandaşların tedavi noktalarını geçtiği biliniyor.

habertercan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu