Haber

Akşener, çocuklarına verdiği vasiyeti ‘7 ayda’ unutup, babasının partisini ihlal etti

  • HABERLER 7

Devlet ve halk el ele Kahramanmaraş depremlerinin yaralarını sarmaya çalışırken İYİ Parti Genel Başkanı Meral AkşenerYaptığı açıklamalar gündemi değiştirdi.

Partisinin merkezinde yapılan Genel Yönetim Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına çıkan Akşener, 6 kişilik masadan ayrıldığını açıkladı. İki yıllık ittifak dayatma‘ Ve ‘ noter‘ gibi CHP’ye yöneltilen ağır eleştirilerle sona erdi.

ABB Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğluKendisini göreve çağıran Güzel Parti Genel Başkanı şu sözlerle masadan kalktıklarını açıkladı:

“Altılı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtabilme özelliğini inkar etmiştir. Bu masa artık potansiyel adayların görüşüldüğü ortak akıl platformu olmaktan çıkmış, bir milletvekilinin onayı için çalışan bir noter masasına dönüşmüştür.” tek aday Çok değerli imzalara imza attık Ne olursa olsun imzamızın arkasındayız. Ama kumar masasında ya da noter masasında olmayacağız. 85 milyonun geleceğini şahısların egemenliğine teslim etmeyeceğiz.Milletimizin kazanma ümidini yok etmeyeceğiz.”

“ÖLÜMÜNE MİNNETTAR OLACAĞIM”

Öte yandan Meral Akşener’in 7 ay önce Kocaeli’de yaptığı açıklamalar yeniden gündeme geldi. Kardeşi anısına açılan spor kompleksinde kürsüye çıkan siyasetçi, Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkürlerini şöyle özetledi:

Akşener, açıklamalarının son bölümünde CHP’nin babasının partisi olduğunu hatırlattı, ” Ortada Cumhuriyet Halk Partisi babamın partisi. Rahmetli babamın rahmetli İnönü ile bir fotoğrafı var. Sonra paylaşırız‘ diye konuşmuştu.

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’e yanıt olarak: Ben bu seferki son değişikliktim. birleştiririm. Ne ben ne de partimdeki yol arkadaşlarım herhangi bir gerilime izin vermeyeceğiz. Tüm Türkiye vatandaşlarını masaya davet ediyorum.dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu