Haber

BBP Lideri Mustafa Destici, çocuklara cinsiyet değiştirme operasyonu yapanlar hakkında yasal işlem yapılmasını istedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “28 çocuğa cinsiyet değişikliği için tıbbi müdahale” iddiasıyla bu operasyonları gerçekleştiren ve destekleyenler hakkında yasal işlem başlatılmasını istedi.

Destici, yaptığı yazılı açıklamada, “18 yaş altı 28 çocuğa tıbbi müdahale yapılarak cinsiyet değiştirildiği” tezlerinin yer aldığı haberi dehşet ve ızdırapla izlediğini belirtti.

Devletin ilgili tüm kurumlarıyla bu duruma müdahale etmesi gerektiğini belirten Destici, “Başta barolar olmak üzere Tabip ve Avukatlar Odası’nın bu konuda sessiz kalmasını kınıyorum.” sözünü kullandı.

İddiaların “cinayetten farkı olmadığını” belirten Destici, “Bu uygulama ve operasyonların kimler tarafından, hangi gruplar tarafından gerçekleştirildiği, kimler tarafından desteklendiği tüm detaylarıyla ortaya konulmalı ve kamuoyu ile paylaşılmalıdır. yasal ve yasal işlem yaparak.” değerlendirmesini yaptı.

Mustafa Destici, milleti, gelecek nesilleri ve çocukları korumanın devletin birinci ve en temel misyonunun ortasında olduğunu vurguladı.

Öte yandan Destici, Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethettiği 15 Ağustos’ta Fener Rum Büyükşehir Belediyesi’nin Sümela Manastırı’nda ayin yapması için verdiği iznin gözden geçirilmesini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu