Haber

Sarıyer’de Denize Giriş Yasak

Yılmaz OKUR/İSTANBUL, SARIYER Kaymakamlığı, olumsuz hava koşulları, şiddetli dalga ve ters akıntı (RIP) nedeniyle Sarıyer’de denize girilemeyeceğini duyurdu.

Sarıyer Kaymakamlığının resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “13.08.2023 Pazar günü Sarıyer İlçe Jandarma sorumluluk alanında can ve mal güvenliğini korumak amacıyla denize girmek yasaktır. Olumsuz hava koşulları, şiddetli dalga ve ters akıntı (RIP) nedeniyle vatandaşlarımız mağdur oldu.

Yasak kapsamında Kısırkaya’daki plajın girişleri jandarma ekipleri tarafından kapatıldı. Yüzmek için gelen vatandaşların sahile çıkmasına izin verilmedi. Maltepe’den Sarıyer’e yüzmeye gelen ancak sahile götürülmeyen Cavit Demir, “Maltepe’den geldik, yaklaşık 60-70 kilometre uzaktan buraya geldim. Denize girerdik bir şey olmazsa giderdik. güneşlenirdik kumsala giderdik ama maalesef burası daha beter oldu anadolu yakasından beter giremeyeceğiz jandarma çıkmıyor aslında video izleyeceğiz dinle denizin sesini gidin gidin başka yapacak bir şey yok bu arada piknik yaparız büyük ihtimalle yasaklamak doğru karar deniz gerçekten alıp götürüyor hava çok dalgalı pazar gününü bekliyoruz Yüzebilelim diye ama maalesef pazar günü şansımız bu kadar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu