Haber

DSP Genel Başkanı Aksakal, Kılıçdaroğlu’na destek vermeyeceklerini açıkladı

İYİ Parti krizinin çözülmesinin ardından Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Kılıçdaroğlu, toplumun her kesiminden destek isteyeceği bir süreç başlatırken, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, “desteklemeyeceğiz” açıklaması yaptı.

TVNET canlı yayınına konuk olan Aksakal, “Milli İttifak ve Cumhurbaşkanlığı adayı Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek misiniz?” Soruya, “Ülkenin bekasını zora sokacak bir takım girişimler olursa, DSP bırakın bu çabaların içinde yer almayı, kenarda bile durmayacaktır.”

Altı Masa’nın DSP’nin ilkelerine uymayan bir yapılanma olduğunu söyleyen Aksakal, “DSP 37 yıllık siyasi hayatı olan, seçimlere girme vasıflarına sahip, Türkiye’yi üç kez yönetmiş bir siyasi partidir. Kurucusu Bülent Ecevit halkçıdır, milliyetçidir, vatanseverdir, solcudur, dürüst bir lider olarak bilinir, bize rastgele ‘bizimle ol’ diyen bir ittifak olmadı şimdi, olur mu bilmiyorum. Olsun ya da olmasın, DSP bırakın bu işin içinde olmayı, bu işin dışında bile olmaz” dedi. (HABER MERKEZİ)

dikmenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu