Haber

Güney Kore Devlet Başkanı, Kuzey Kore tehditlerine karşı caydırıcılık kapasitesi oluşturmaya vurgu yaptı

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, Kuzey Kore’nin nükleer ve füze tehditlerine karşı caydırıcılık yeteneklerini geliştirmeye öncelik vermesi gerektiğini belirtti.

Yonhap’ın haberine göre Yoon, yaptığı açıklamada, Kuzey Kore tehditlerine karşı ordunun alması gereken önlemlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yoon, Kuzey Kore’nin nükleer ve füze programlarının yanı sıra siber ve drone yeteneklerinin oluşturduğu asimetrik tehdidin “eli kulağında” olduğunu söyledi.

Acil olmayan silah sistemlerini harekete geçirmeye yönelik projeleri “cesurca” organize etmeleri gerektiğini vurgulayan Yoon, “Mali kaynakların rasyonel ve etkin tahsisi yoluyla öncelikle Kuzey Kore’nin nükleer ve füze tehditlerine karşı caydırıcılık ve mukabele kapasitemizi geliştirmeliyiz.” sözünü kullandı.

Önümüzdeki ay faaliyete geçecek yeni bir İnsansız Hava Harekat Komutanlığının değerine işaret eden Yoon, Kuzey Kore’nin olası drone saldırılarına karşı savunma harekâtına liderlik edeceğinin ve ordunun güçlü duruşunu pekiştireceğinin altını çizdi.

Öte yandan Yoon, daha güçlü bir ordu geliştirmek amacıyla kurulan ve üç ayda bir 11 üyeden oluştuğu kaydedilen son teknolojiler komitesine liderlik edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu