Haber

Habertürk’te ayrılık: Afşin Yurdakul veda etti

Habertürk’te HT 360 programını hazırlayıp sunan Afşin Yurdakul, Habertürk’e veda ettiğini duyurdu. Bugünkü son yayının ardından izleyicilere veda eden Yurdakul, şunları söyledi:

“Bugün bu ekrandaki son yayınımız. 10 yıl çok uzun bir süre. Bu ekrandayken hep krizlerle boğuştuk diyebilirim. Omuz omuza çalıştığımız dostlarıma ve izleyicilerimize teşekkür ediyorum.” Her ünitede belki de en duygulu kısım bu olacak, bana hep ‘Dünyanın en iyisi neredeyse geldi, git öğren evladım’ dedirtecek. Beni yalnız bırakmayan rahmetli anneme ve canım babama çok teşekkür ederim. Beni ‘o zaman gel ülkende hizmet et’ diye yetiştirdim. Bu meslek büyük bir tuzağın içindedir, demokrasi olmadan, hukukun üstünlüğü olmadan, ifade özgürlüğünü en üst düzeyde tutmadan nefes alamaz. Herkesin görevidir. Nefes almasını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Dünyanın bu kritik döneminde ülkeme demokrasiyi hakkıyla getirmek istiyorum. “Adalet, refah ve ferahlık diliyorum. Türkiye’nin tüm renkleri güvende olsun. Allah’a dua ediyoruz.”

DAHA ÖNCE HABERTÜRK’TEN AYRILANLAR VARDI

Seçim sürecinin ardından bölünmelerin yaşandığı Habertürk’te tanıdık isimler birer birer görevlerinden ayrıldı. Seçim sürecinde Habertürk yazarları Sevilay Yılman ve Ebru Baki kurumla bağlarını keserken, 14 Mayıs’tan sonra Habertürk’ten ayrılan isimlere sırasıyla gazeteciler Fatih Altaylı, Kübra Par, Serap Belet ve Kürşad Oğuz katıldı. (HABER MERKEZİ)

haber-ahlat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu