Haber

KKTC Meclis Başkanı Töre’den Şentop’a Ziyaret

ANKARA (İGFA) –Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ile KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre, ardından heyetler arasında baş başa görüştü.

TBMM Başkanı Şentop, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde 49 Kıbrıslı Türk’ün hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü paylaşarak, Töre’ye taziyelerini iletti.

Türkiye’nin facianın yaralarını saracak adımlar atacağını belirten Meclis Başkanı Şentop, acilen bir yıl içinde kalıcı konutların yapılmasının planlandığını bildirdi. Şentop, “Felaket büyük ama devletimiz de milletimiz de büyük. Bunu da atlatacağız, atlatacağız. Ziyaretiniz, arkadaşlarımızın telefon ve ziyaretleri bizim için önemli bir teselli kaynağı” dedi.

Kıbrıs davasıyla ilgili olarak Türkiye’nin desteğinin her zaman devam edeceğini belirten Şentop, Güney Kıbrıs’ta yapılan seçimleri hatırlatarak, seçimler sonrasında oluşacak yeni yönetimin KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın ortaya koyduğu yeni vizyon çerçevesinde değerlendirmesini diledi.

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Güçlü Töre yaptığı konuşmada, KKTC Cumhuriyet Meclisi olarak Türkiye’yi ziyaret ederek taziyelerini iletmek istediklerini söyledi. Töre, “Kaderde, sevinçte, kederde beraberiz. Türkiye bizim için annedir. Allah kimseyi annesiz bırakmasın. Çünkü Kıbrıs Türk halkının en büyük güvencesi Türkiye’dir” dedi.

haber-hasanbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu