Ekonomi

LimakPort İskenderun’daki yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları sürüyor

Limak Holding, LimakPort İskenderun’da çıkan yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

Firmadan yapılan açıklamada, İskenderun Limanı’nda 3-4 rıhtım ortasında bulunan konteynerlerin sarsıntının etkisiyle alev aldığı hatırlatılarak, şu bilgiler verildi:

“Birçok kamu kurum ve kuruluşu, belediyeler ve özel sektör firmaları uçak, helikopter, itfaiye aracı, römorkör ve çeşitli araç destekleri ile destek sağladı. Ayrıca Rusya’dan 12 ton su ve köpük kapasiteli uçak getirildi. Yanıcı elementler İçerisinde PVC gibi kimyasal içerikli maddeler olduğundan söndürülmesi uzun zaman almaktadır.Ancak geldiğimiz noktada yangın kontrol altına alınmış ve soğutma çalışmaları yapılmıştır. Yangın alanında halen koyu renkli dumanlar gözlenmekle birlikte, yangının yayılma ve büyüme ihtimalinin bulunmadığı öngörülmektedir.

Yangın anında grup üyelerimiz ve ilgili resmi kurumlar tarafından alınan hızlı önlemler sayesinde liman operasyonu için kritik olan makine ve teçhizatın yangından zarar görmesi önlendi. Özellikle belirtmek isteriz ki bu yangın sonucunda İskenderun Limanı’nın kullanımına engel olacak herhangi bir yapısal hasar oluşmamıştır. Bir yandan yangın söndürme ve soğutma çalışmaları devam ederken bir yandan da deprem bölgesinde depremden zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya çalıştık.

Açıklamada, Limak Holding’in genel merkezinde oluşturduğu kriz masası ile koordineli bir şekilde tüm imkanlarını bölge halkı ve liman çalışanları için seferber ettiği belirtilerek, “Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle yaralılara acil şifalar olsun. kelimeler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu