Haber

“MHP’ye giden her oy, karşı partiye giden oydur” diyen AK Partili Gül’e MHP adayından yanıt

AK Parti Siirt milletvekili adayı Mervan Gül, seçim kampanyası kapsamında geçtiğimiz günlerde Baykan ilçesini ziyaret ederek, “Bunu özellikle söylemek istiyorum. Bazıları ‘MHP’ye vereceğiz’ diyor. Şunu asla unutmayın, MHP’ye giden her oy karşı partiye verilmiş demektir. Bunu herkes böyle bilsin” diyen MHP Siirt Milletvekili Adayı Necdet Kayra yanıt verdi.

“MHP’YE OY VERENLER HDP’YE GÜÇ GÜLDÜR”

Kayra, Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada, “SKM’lerinde ‘MHP’ye oy vermek HDP’ye şakadır’ açıklamaları yaptığını biliyoruz” dedi. Ne yazık ki, o milletvekili adayı partinin ilkelerinden adaydır, kendi duruşu dışında konuşuyor ve bu konuşmayı halkın önünde alenen ve yüksek sesle yapıyor.

“BAL OLDUĞUMDA ÖZEL KONULARIMIZI KONUŞURUZ”

Kapalı bir odada da olsa SKM’lerinde neler yaptıklarını biliyoruz. SKM’lerinde ‘MHP’ye verilen oylar HDP’ye gülünç’ gibi açıklamalar yaptığını biliyoruz ama kapalı kapılar ardında. Parti arkadaşlarımızla baş başa kaldığımızda özel meselelerimizi konuşuruz. Dışarı sızmıyor.

“Cumhurbaşkanı ERDOĞAN BAŞVURU YAPMALI”

SKM’de yapılan o açıklamayı, o konuşmayı bir nebze kabul edebiliriz ama ben kamuoyunda, Baykan’da, sahada söylüyorum. Baykan’da seçmenin önünde yüksek sesle bağırıyor, el sallıyor, ‘MHP yürüyor, ittifak var’ diyor. Her yere gidiyorlar, biz ittifak üyesiyiz diyorlar. öyle bir şey yok kardeşim MHP’ye verilen her oy karşı partiye verilmiş sayılır.’ Böyle diyen bir partinin adayı varsa önce dönüp kendi partisinden, üst yönetiminden ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dilemeli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu