Teknoloji

Ratchet & Clank: Rift Apart’ın PC Sürümü DLSS 3, FSR 2.0 ve Intel XeSS’yi Destekler

 
Daha önce PS5 konsol oyunu olarak çıkan aksiyon platform macera oyunu Ratchet & Clank: Rift Apart şimdi de PC’ye geliyor. Sony, oyunun 26 Temmuz’da resmi olarak PC’ye geleceğini ve tüm teknolojileri destekleyeceğini duyurdu. Bu kapsamda PC sürümü, NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 2.0 ve Intel XeSS teknoloji desteği içeriyor.
 
PC sürümü ayrıca bazı Işın İzleme efektlerini de destekleyecektir
 
 
 
PS5’e özel bir oyun olarak karşımıza çıkan ancak şu sıralar PC’ye de gelmeye hazırlanan Ratchet & Clank: Rift Apart, bazı Ray Tracing efektlerini destekleyecek. Oyunun PC portu, Nixxes Software grubu tarafından geliştiriliyor ve umarız sorunsuz bir çıkış olur.
 
Bildiğiniz gibi son zamanlarda irili ufaklı birçok oyunun PC versiyonu sıkıntılı ve optimize edilmemiş bir şekilde karşımıza çıktı. Sonraki güncellemelerle bu sorunlar giderilse de ön sipariş verenler, bekleyen ve oyunu bir an önce oynamak isteyen oyuncuların deneyimini baltalıyor. Bu problemli versiyonların nedenlerini birçok noktada birleştirebiliriz ama artık bu durumun böyle gitmemesi ve grupların bu duruma bir dur demesi gerekiyor.
 
Yakın zamanda PC platformuna gelecek olan Ratchet & Clank: Rift Apart’ın PC port geliştiricisi Nixxes, oyunun resmi sistem gereksinimlerini şu an için paylaşmadı. Oyun, Steam ve Epic Games Store’da piyasaya sürülmeyi bekliyor.
 
yayınlanan fragman
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu